Merepäevad lubavad kirge, möllu ja kalasoomuseid (2)

Augusti algul Kuressaare merepäevadel toimuvatel kontsertidel on esinejaid palju. Tuntumad neist on ehk Svjata Vatra, Folkmill ja Helios.

“Publikut ootab ees paar põnevat päeva ja kindlasti on nii muusikat kui ka tegevust igale maitsele,“ kinnitas merepäevade projektijuht Mati Talvistu, kelle sõnul polnud esinejate kohale meelitamine keeruline. “Esinejad olid väga huvitatud merepäevadel esinemisest.”

Folkmilli asutaja ja esindaja Enn Lakspere nentis, et neil täitub 25. tegutsemisaasta ja seoses sellega antakse nn laiendatud koosseisuga mõned sünnipäevakontserdid, neist üks Kuressaare merepäevadel.

“Kuna meie viljeletav keldi juurtega muusika on algupäraselt seotud mere ääres elavate rahvastega, siis sobib säärane folkmuusika eelistatavalt just merega seotud üritustele,” arvas Lakspere.

“Tuleb tunnistada, et kui Eestis üles astuda saartel või üldse merekallastel, on klapp publikuga ja rahva eelhäälestatus olnud alati muljetavaldav.”

Kõik, kes vähegi Svjata Vatrast midagi kuulnud on, teavad juba, et nende kontsertidel kirge ja möllu jätkub. Bändi mänedžer Terje Trochynskyi märkis, et nad on oma pea 10-aastase tegevuse jooksul Saaremaal esinenud vaid mõned korrad.
Muusik Silver Sepp on lubanud aga merepäevade projektijuhi Mati Talvistu kinnitusel telgialuse nii käima tõmmata, et kalasoomuseid lendab.

Politsei- ja piirivalveorkestri esinemine on üks osa merepäevade võimsast avamisest ja ka ansambel Heliosel on juubel – nemad saavad 20-aastaseks.

Kontserdipiletite eelmüük algab tänasest Kuressaare kultuurikeskuses ja teistes Piletilevi müügipunktides.

Print Friendly, PDF & Email