Laevade e-piletid on esmaspäevani ostetud (2)

Jaanipühade aegu on soovitatav jälgida laevapiletite müügisüsteemist, millistele laevade väljumistele on enamik pileteid juba ostetud, ja valida võimalusel mõni reis, millele nii suurt tungi pole.

OÜ Väinamere Liinid teenindusjuht Anu Hiiuväin nentis, et saartele tulemiseks on seekord jälle pikad pühad ja alates eilsest algas nn suur tulemine. “Saaremaale sõitmiseks on e-piletid juba välja ostetud vähemalt neljaks päevaks, tänasest (eilsest – toim) kuni esmaspäevani,” ütles Hiiuväin. See on teenindusjuhi kinnitusel igati positiivne ja näitab, et reisijad on oma plaanid läbi mõelnud. “Nii pole ka karta, et sadamates tekiks pikki ootejärjekordi.”

Traditsiooniliselt on kõige rohkem sõitjaid korraga mandri poole liikumas 24. juunil ja siis järjekordadest tavaliselt ei pääse, tunnistas Hiiuväin varasemate aastate kogemuse põhjal. Palju on ostetud mandrile sõiduks pileteid ka 25. juunil. “Kellel vähegi võimalik, jäägu saartele kauemakski, siis pole vaja laevajärjekorras oma aega oodata, vaid saab sõita vähe rahulikumal ajal,” soovitas teenindusjuht.

Eilsest alustas reisidega ka parvlaev Ionas. Esimestel päevadel sõidab laev Anu Hiiuväina sõnul nii nagu jõuab ja teenindab põhiliselt üldjärjekorda. “Seega võib julgelt reisida ka siis, kui e-piletid on teistele reisidele juba välja müüdud. Esimesed nädalad lähevad liinil liiklemise sisseharjutamiseks.”

Kui naabersaarel Hiiumaal on ööbimiskohad jaanideks suuresti välja müüdud, siis Saaremaal – vähemalt Kuressaares – leiab öömaja veel kenasti. Grand Rose’ spaa müügijuht Mario Sau ütles, et neil on jaanipäevaks hotellis vabu kohti veel küll, kuid väga paljud külalised broneerivad oma puhkuse tegelikult 1–3 päeva ette. Seega on broneerimine intensiivistunud eelkõige viimastel päevadel. “Broneerimist pidurdab aga mõningal määral praamipiletite saadavus eelmüügist, need on ammu suures osas välja müüdud ja seetõttu ei juleta ka sõitu Saaremaale viimasel hetkel ette võtta,” selgitas Sau. Samas möönis ta, et kuna sel aastal on sõitmas kolm laeva, siis järjekordi eeldatavasti pole.

Arensburg OÜ tegevjuht Terje Nepper nentis, et neilgi on Arensburgi hotellis ja Meedla koja külalistemajas tube veel saada. Vabu tube on järgmiseks nädalaks ka Kuressaare Linnahotellis. “Eelnevate aastate kogemusest võin öelda, et jaanipäeval eelistatakse Kuressaare kesklinna hotellidele pigem Saaremaa toredaid turismitalusid, kus võimalus ka ise lõket teha ja oma seltskonnaga jaanipäeva privaatsemalt tähistada.”

Print Friendly, PDF & Email