Ametikoolis oli rekordpereheitmine

TUBLI LAEVAEHITAJA: Enn Meri stipendiumi sai sel aastal Rauno Lopp, paremal seisab ametikooli direktor Neeme Rand. Foto: Tambet Allik

TUBLI LAEVAEHITAJA: Enn Meri stipendiumi sai sel aastal Rauno Lopp, paremal seisab ametikooli direktor Neeme Rand. Foto: Tambet Allik

Reedel jagati Kuressaare spordikeskuses lõputunnistused kätte 235-le Kuressaare ametikooli lõpetajale. Ametikooli direktor Neeme Rand märkis oma kõnes, et ta ei mäletagi, millal ametikooli aktusel viimati nii rohkesti lõpetajaid oli.

Kokku lõpetas sel aastal ametikooli 331 õpilast, neist 96 sai diplomi kätte veebruaris. Lõpetajaid oli umbes kolmekümnel erialal.

Samas lisas direktor, et kätte on jõudnud lastevaene aeg, mis ei tähenda aga õppijatevaest aega. Ta selgitas, et kuna töösuhted on üha lühiajalisemad, tekib ikka vajadus midagi juurde õppida. Näiteks lõpetas veebruaris ametikooli 68-aastane õpilane.

Enn Meri andis kolmandat aastat järjest välja stipendiumi ühele väikelaevaehituse eriala lõpetajale. Sel aastal sai 500 euro suuruse stipendiumi Mustjala vallas elav Rauno Lopp. Stipendiumi saamise tingimuseks on väga head erialased oskused, huvi eriala vastu ja motivatsioon õpitud valdkonnas jätkata.

“Olen väga rahul oma Saare Paadis tehtud jahiga ja tahan anda oma panuse, et siinsed väikelaevaehituse traditsioonid püsiksid ja oskused nooremale põlvele edasi antaks,” sõnas Enn Meri.

Uuel õppeaastal ei naase enam ametikooli mitte ainult praegused lõpetajad, lahkuvad ka teenekad õpetajad Olev Aru, Silvi Truu ja Ellen Mandel, kes lähevad pensionile.

Autotehnika õppesuuna kutseõpetaja Olev Aru on Kuressaare ametikoolis töötanud 46 ja pool aastat, õpetades metallitööd.

“Uskumatud aastad, aeg on läinud kiiresti,” nentis Aru ja lisas, et lahkub kerge südamega. “Oma panus on antud, elutöö on tehtud ja üks etapp on möödas.”

Aru lausus muheledes, et tegelikult on juba ka osa tema kunagistest õpilastest pensionil. Märkimist väärib, et 1970. aastate algul oli just Aru idee kolida ametikooli masinapark Upale.

“Linn jäi kitsaks ja traktorimürin hakkas linnaelanikke segama,” meenutas Aru. Olev Aru metallitöötunnid võtab üle väikelaevaehituse kompetentsikeskuse tehnoloogialabori meister-tehnoloog Vahur Veelaid.

Ehituse ja materjalitöötluse õppesuuna kutseõpetaja Silvi Truu on ametikoolis töötanud 22 aastat. Tema eriala oli viimistlus. “Mida rohkem aastaid edasi, seda rohkem eriala meeldima hakkas,” kinnitas Truu, lisades, et tänapäeval on ehitus lihtsalt niivõrd huvitav. Truu rääkis, et mitmeid kordi sai end täiendamas käidud nii Mandri-Eestis kui ka Soomes ja erinevaid koolitusi korraldasid mitmed firmad ka Kuressaares.

Silvi Truu on end kursis hoidnud ka õpilaste tegemistega, kellest paljud Truu sõnul välismaal edukalt oma erialal töötavad. Hiljaaegu 70. juubelisünnipäeva tähistanud Truu märkis, et nüüd on tal aga aeg pühenduda rohkem vanaema rollile.

Print Friendly, PDF & Email