Suvi, sillerdav suvi!

Suvi on ikka oodatud aeg. Just suve saabudes toimuvad olulised sündmused, alates koolide ja lasteaedade lõpuaktustest, lõpetades suuremate jaanipidudega. Nii on olnud ka vallavalitsuses.

Kui siiani osales vallavanem ühel lõpuaktusel, siis sellel aastal sai neid kolm. Ka vähemalt kolme jaanituld peab vallavanem külastama, sest kuidas siis muidu – vald on üks, kuid identiteete, mille kadumist kardeti, on rohkem kui kolm.

Suvi on saarlaste jaoks tõeliselt erilise tempoga aeg – ühelt poolt ollakse puhkuste lainel, teisalt muutuvad saarlased nagu üks mees turismi- ja meelelahutustöötajateks.

Suvi on aastas see aeg, mil kõik meie sõbrad, sugulased ja muidu tuttavad soovivad meid oma külaskäikudega üllatada. Ja mida saarlane sellistel puhkudel ikka teeb – paneb kaugetele külalistele aseme valmis; grilli, suitsuahju ja sauna tööle; toob poest head-paremat juurde ja asub kallite külaliste meelt lahutama. Kes vii-akse merele, kes metsarajale, kellega külastatakse restorane ja klubisid.

Kui kallid külalised jälle teele saadetud, tuleb nende järelt ka koristada. Nii kulgeb elu sellises tempos kauni septembrini, mil saarlane märkab, et sügis käes ja aeg on jälle oma igapäevaelu rahulikus rütmis kulgeda. Aga kas vahepeal ka ise puhata jõuti, see polegi oluline. Saarlane saab taas nautida oma rahulikku eluviisi, kui sügis tuleb, ja võtab just siis aja maha. Südamerahuga saadetakse lapsed kooli-lasteaeda, põllalt võetakse üles tuhlis ja käiakse seenel.

Seega, head vallakodanikud, siit ka minult väikene soovitus – leidke suvel endale ja oma perele aega. Külastage Saaremaal toimuvaid kultuuri- ja meelelahutusüritusi ning ammutage positiivseid emotsioone meie võrratust loodusest. Ning miks mitte minna ka ise korraks mandrile ja üllatada oma sealseid sõpru ja sugulasi. Laske neil enda eest hoolitseda.

Tegelikult nad ootavad teid ja on valmis teile oma külalislahkust pakkuma samamoodi, nagu teie siin neid vastu võtate.

Lõpetuseks võib öelda, et suvi on alanud kenasti: Saaremaa tantsupidu oli tõeliselt kaunis üritus; meie valla Leedri küla sai 2015 aasta külaks! Aste lasteaed ja Lümanda põhikool said rahastuse katlamaja rekonstrueerimiseks; valla sportlased toovad võistlustelt häid tulemusi.

Andres Tinno

Print Friendly, PDF & Email