Mändjala rannas on suvehooaeg täies hoos

HOOLITSEB RANNA EEST: Andres Haavel on juba mitu aastat olnud Mändjala ranna puhastamise eestvedaja. Foto: Sander Ilvest

HOOLITSEB RANNA EEST: Andres Haavel on juba mitu aastat olnud Mändjala ranna puhastamise eestvedaja. Foto: Sander Ilvest

Sattusin täna vaatama kolme aasta taguseid pilte Mändjala rannast, kui alustasime Päikesepesa aktivistidega rannakorrastustöid. Ei ole palju aega mööda läinud, kuid enam ei kujuta ettegi, millise adrukuhja otsast sai siis alustatud.

Praegu võib öelda, et meil on toimiv süsteem ja meeskond, kes suudab tagada ranna korrashoiu ja säilimise. Heameelt teeb, et eeskuju on nakkav ning meie poole on pöördutud nõu saamiseks, kuidas ka teistes randades võiks midagi taolist korraldada.

Selle aasta suurim uudis on, et meie rand kasvab Kuressaare suunas. Marko eestvedamisel on surfarid võtnud eesmärgiks korrastada järgmised 200 meetrit rannast. Kui suudame saada kontakti ja kokkulepped ka Tormiranna kinnistu omanikega, siis kasvab rand sel aastal ligi 0,5 km Nasva poole. Mändjalas on menetlemisel uus detailplaneering, mille tulemusena võetakse lähitulevikus ette järgmise 0,5 km rannajoone puhastamine. Miks mitte unistada suurelt ja julgelt, et 2025. aastal on võimalik jalutada Kuressaarest Tehumardile mööda liivast mereranda.

Tänu RMK iga-aastasele tegevusele paraneb aasta-aastalt rannale ligipääs ja rannaga seotud olmerajatiste kvaliteet. Selleks hooajaks said uue näo 12. kilomeetril asuv Taimeaia parkla ja rannatee. Lähipäevil valmib Mändjala suures parklas uus infotahvel, mille eesmärk on anda puhkajatele infot rannatsoonidest. Soov on, et kõik saaksid rannas turvaliselt tegeleda oma hobidega, kuid ei seaks sellega ohtu teiste rannas viibijate tervist või meelerahu.

Kevad rannas algab rutiinselt: randa kuhjunud adru äravedu, veepiiri korrastamine ja liivaala puhastamine. Sel aastal avasime suplushooaja 30. mail ning selleks ajaks olid kõik suuremad tööd ka tehtud. Puhas ja atraktiivne rand sisendab kindlustunnet piirkonnas tegutsevatele ettevõtetele ja aasta-aastalt tekib randa suvehooajaks uusi teenuseid. Sel aastal on rannas lausa kaks massaažitelki ja ühes neist on võimalik saada eksootilisi terviseprotseduure Taist pärit spetsialistidelt.

Kämping ja Saaremaa hotell pakuvad puhkajatele sel aastal laiemaid võimalusi nii kehakinnituseks kui janukustutamiseks ning rannas on liikvel hakkajad poisid, kes toovad jäätise ja limonaadi otse randa. Kämping on laiendanud laste mänguala ja RMK eestvedamisel on rannas kasutada võrkpalliplats.

Lisaks rannas puhkamisele on Mändjalas pidevalt midagi huvitavat teha. Kämping ja Saaremaa hotell korraldavad mitmesuguseid toredaid kontserte ja meelalahutusüritusi. Tulemas on nii traditsiooniline jaanipäev, rannapidu kui ka maitsegurmaanidele mõeldud Indoneesia päevad. Olete kõik teretulnud!

Kõik selle oleme saavutanud tänu kohalike inimeste pühendumisele ja oma heade toetajate abile. Meie motoks on: “Aidake meid teid aidata”. Loodan südamest, et see toimib ja kõik, kes te olete andnud oma panuse ranna heaks, olete sellest kaunist looduseimest palju kordi rohkem tagasi saanud. Eriline tänu kõikidele ranna külastajatele, kes te olete olnud nii hoolivad ranna vastu ja olete jätnud rannaala pärast selle külastamist puhtaks. See olmepraht, mida on tulnud rannast koristada, on olnud imeväike võrreldes selle inimhulgaga, kes randa külastab. Aitäh!

Andres Haavel
EMPOWERMENT OÜ tulemuslikkuse võimendaja

Print Friendly, PDF & Email