Roolipiigad võõrustasid mandri-sõsaraid (FOTOD)

ASENDAMATU MASIN: Milvi Harjuse ja Elsa Toompuu sõnul maal ilma traktorita hästi hakkama ei saa. Foto: Tambet Allik

ASENDAMATU MASIN: Milvi Harjuse ja Elsa Toompuu sõnul maal ilma traktorita hästi hakkama ei saa. Foto: Tambet Allik

Nädalavahetusel toimus Võhma külamajas 13. vabariiklik naismehhanisaatorite kokkutulek, millest võttis osa 77 roolipiigat üle Eesti.

Saaremaa roolipiigade eestvedaja Juuli Pihl ütles Saarte Häälele, et asjaosalised jäid igati rahule. Kokkutulek lõppes pühapäeval suure aplausi ja tõdemusega, et kõik oli väga hästi organiseeritud, lisas Pihl. Ta tänas ka Mustjala vallavalitsust ja Kalle Laanetit, kes üritust rahaliselt toetasid.

Laupäev algas aga Mustjala vallavanema Kalle Kolteri ja riigikogu liikme Kalle Laaneti sõnavõtuga. Seejärel tehti üldpilt ja istuti lõunalauda. Pärastlõunal külastas roolipiigasid ka Saare maavanem Kaido Kaasik. Lisaks käisid roolipiigad vaatamisväärsustega tutvumas ja hiljem toimus väike kontsert, millele järgnes tantsuõhtu. Saaremaa oma roolipiigasid oli Võhmal 18.

Ürituselt ei puudunud ka roolipiigadele hingelähedane masin. Nimelt tuli Võhmal elav roolipiiga Milvi Harjus kokkutulekule oma šassiitraktoriT-16-ga. “Asendamatu masin maakohas, saab tõmmata ja tirida,” rääkis Harjus, kes omal ajal samasuguse traktoriga endale pensioni välja teenis. Traktoristina hakkas Harjus tööle Oktoobri Võidu nimelises kolhoosis pärast seda, kui lapsed olid kooliealiseks saanud. “Ju siis huvitas ka see sõitmine,” sõnas Harjus ja lisas: “Selles mõttes olid head ajad, et meil tööpuudust pole olnud.”

Kord tuli hakkama saada ka linttraktori kangide taga, rääkis Harjus ühest eredamast mälestusest. “Nii kui kangi tõmbasin, nii see traktor mul hüppas,” muheles ta, selgitades, et kangidega oli tarvis õrnemalt ringi käia.

Saaremaa roolipiigade tegus suvi saab jätku 15. juulil, kui minnakse Muhu-ekskursioonile.

Print Friendly, PDF & Email