Leisi vallavolikogu algatas Mõtlepi umbusaldamise (FOTOD) (28)

UUS VOLIKOGU JUHT: Tiina Olesk sai kaheksa häält. Foto: Tambet Allik

UUS VOLIKOGU JUHT: Tiina Olesk sai kaheksa häält. Foto: Tambet Allik

Eilsel Leisi vallavolikogu istungil loeti ette nelja voliniku algatatud umbusaldusavaldus Leisi vallavanemale Ludvik Mõtlepale, mida arutatakse erakorralisel volikogu istungil juulikuus.

Umbusaldusavalduse luges ette volikogu liige Priit Nurk, kes tõi põhjustena välja kaks punkti. Neist esimene on Leisi keskkooliga seonduv.

Umbusaldajate väitel ei ole vallavanema tegevusetuse tõttu võimalik planeerida ega ellu viia neid väärtusi, mis tagavad kogukonna normaalse toimimise.

“Kooli tegevust on saatnud kahjuks negatiivne foon, sealhulgas, kuid mitte ainult kooli direktori ümber toimunud meediaskandaal. Tegemist on pikaajaliselt eskaleerunud probleemiga, millest järeldub, et vallavanem ei ole saanud koolielu suunamisega hakkama,” seisab avalduses.

Teiseks tõi Nurk välja probleemid ehituse vallas. “Praeguseks hetkeks, vahetult enne 1. juulit jõustuvat uut ehitusseadusandlust on vald jõudnud situatsiooni, kus ehitusvaldkonnas tegutsenud ametnik on teatanud, et tema ehitusvaldkonna eest vastutust ei võta,” nentis ta. “Samas uue ehitusspetsialisti konkursi tähtajaks on enamike kohalike elanike probleemid, sealhulgas ehitiste seadustamisega kaasnevad riigilõivu koormised, pöördumatult süvenenud,” märkis ta.

Umbusaldajate sõnul pole lahendatud küsimus, mis saab ehitiste soodsamalt registrisse registreerimisest, mida saab korraldada kuni 1. juulini 2015.

Ludvik Mõtlep palus, et ehkki Leisi volikogu juulis kokku ei tule, võetaks avaldus erandkorras siiski juba juulikuus arutusele.

Leisi volikogu valis eile kahe kandidaadi hulgast uueks esimeheks Metsküla elaniku ja sealse külaseltsi juhatuse liikme, 20 aastat tagasi Mulgimaalt Leisi valda elama kolinud Tiina Oleski.

Vallavanem Ludvik Mõtlep (fotol) ütles Tiina Oleskit Saarte Häälele iseloomustades, et Olesk on väga aktiivne, Metsküla ja ka valla elus väljapaistev inimene, kes on väga korrektne ja asjalik. “Oma ütlemistes pole ta kunagi hämaja,” kiitis vallavanem.

“Hull aeg nõuab hulle inimesi,” vastas Tiina Olesk muiates Saarte Hääle küsimusele, mis tunne on Leisi valla jaoks segasel ajal selline vastutusrikas ametikoht vastu võtta.

Tiina Oleski kandidatuuri seadis üles volikogu liige Tõnu Erin, tema poolt oli kaheksa volinikku. Priit Nurga poolt ülesseatud Inga Põlluääre selja taga oli viis volinikku.

Leisi vallavanema umbusaldamiseni viis Leisi keskkooli juhtimises tekkinud kriis, kui koolijuht Reeli Kõiv ei saanud volikogult mandaati viia koolis läbi personali struktuurimuudatused ja esitas seejärel mai lõpul lahkumisavalduse. Päev hiljem astus volikogu esimehe kohalt tagasi ja lahkus volikogust Andrus Kandima. Lisaks vallavolikogu esimehele esitas avalduse volikogust lahkumiseks Roobaka külavanem Aire Kurs.

Print Friendly, PDF & Email