Koerteklubi sai uue harjutusväljaku

Koerteklubi Aktiiv kavatseb linnalt harjutusväljakuks renditava maatüki Marientalis trennide ja võistluste tarvis korda teha järgmiseks välihooajaks.

MTÜ Koerteklubi Aktiiv juhatuse aseesimehe Kaidi Kase sõnul on uue platsi asukoht – Marientali tee 4 – väga hea. Seda, et linna äärde jääv plats asuks koeraomanike jaoks liiga kaugel või kõrvalises kohas, Kask ei pelga. “Enamik koeraomanikke tuleb nagunii autoga kohale,” tähendas ta. “Samas on just Marientali kandis palju koeraomanikke, kel on väga hea meel, et saavad oma koeraga nüüd jalgsi trenni tulla.”

Kase hinnangul on 60x 90 meetri suurune plats koerte harjutusväljakuks just paras. “Kuna talvel tegutseme hallis, oleme muretsenud teisaldatavad aiad, mis võimaldavad ühel ajal läbi viia kaks erinevat trenni,” rääkis Kask. Samuti on plats tema arvates piisavalt suur, et seal saaks tulevikus korraldada rahvusvahelise teenistuskoertele mõeldud koolitusala IPO võistlusi.

Praegu tegutseb klubi välihooajal endiselt Aia tänava äärde jääval väljakul, mis kuulub ettevõtja Tullio Liblikule. Sinna on aga kavas ehitada eakate hooldekodu.

“Meile on lubatud, et saame seal väljakul harjutada nii kaua, kuni koppa ei ole maasse löödud,” lausus Kask.

Kolmapäeval pidasid klubi liikmed uuel väljakul koristustalguid. Kase sõnul ootab ees siiski tükk tööd, et ebatasane plats siluda ja võistluste jaoks sobilikud tingimused luua.

“See, kui kiiresti väljak korda saab, sõltub peamiselt rahalistest ressurssidest,” märkis Kaidi Kask.

Abilinnapea Mart Mäekeri sõnul on see, kui kauaks maatükk klubile renditakse, alles lahtine ja läbirääkimiste küsimus.

Aktiivi klubisse kuulub 86 koeraomanikku.

Print Friendly, PDF & Email