Tuhat tantsijat ja võimlejat täidavad linnastaadioni (2)

Saare maakonna 45. tantsupeost “Aja lõim” võtab laupäeval osa 1067 tantsijat ja võimlejat.

Saare maakonna rahvakultuuri spetsialist Krista Lember täpsustas, et tantsijaid tuli lõpuks kokku 868 ja võimlejaid 199. Tantsurühmi osaleb peol 63 ja võimlemisrühmi 12. Külalisrühmad tulevad peole Tallinnast, Põlvast ja ka Läänemaalt.

“Praegu käib ringijuhtidel ja kunstilisel toimkonnal hästi usin jooniste viimistlemine,” rääkis Lember täies hoos olevatest viimastest ettevalmistustöödest. Peaproovid algavad aga vahetult enne suurt pidu: “Joonistatud plaanide järgi hakkavad rühmad laupäeva päeval kolmel staadionil (linna-, kesklinna ja SÜG-i staadion – toim) oma mustreid tekitama.” Pidu ise algab kell 18 linnastaadionil.

Tantsupeo kunstiline juht Virge Varilepp tõdes Kadi raadio “Keskpäeva” saates, et proovide ajad on suhteliselt lühikesed. Tuleb palju asju lühikese ajaga korda saada, nentis ta. Erinevatel päevadel ei hakatud aga üldproove tegema seetõttu, et transpordikulud oleksid hakanud üle jõu käima.

Krista Lember kinnitas siiski, et vähemalt hetkeseisuga on kõik plaanipäraselt kulgenud nii korraldusliku kui ka kunstilise külje pealt. Ta märkis vaid, et piletimüük ei ole seni eriti suurt hoogu sisse saanud. Esmaspäevaõhtuse seisuga oli kultuurikeskusest ostetud vaid 30 pileti ringis. Lember ütles end siiski uskuvat, et küllap inimesed leiavad tee linnastaadionile ja enamik pileteid müüakse samal päeval koha peal. Laupäeval töötab kesklinna ka ekstra-piletimüügipunkt. Perepilet tantsupeole (2 täiskasvanut ja 2 last) maksab 12 eurot, täispilet 8 eurot, kooliõpilastele maksab tantsupeopääse 5 eurot. Kestma peaks pidu plaani kohaselt ca kaks tundi.

Krista Lember tõdes, et ilmateadet ta vaadanud ei ole. “Tantsurahvas ei ole suhkrust,” kinnitas ta, viidates, et peod on toimunud ka suure vihmaga. Riigi ilmateenistuse nädalaprognoosi järgi võib laupäeval loota pigem siiski soojemat ja sajuta ilma.

Kuna oluliseks elemendiks tänavusel tantsupeol kujunevad kaltsuvaibad, võiksid inimesed kaasa võtta kaltsuvaiba-laadseid istumisaluseid, märkis Lember veel. Mingi väike hulk tuleb neid ka kohapeal müüki: “Nii palju, kui jõuti kududa.”

Kaltsuvaibad kaunistavad ka kell 17.30 kesklinnast algavat rongkäiku. Rongkäigu muudavad omapäraseks ka külapillimehed, kes neljas paigas teel kesklinnast staadionile pilli mängivad. Lember kinnitas, et tegu on täiesti autentsete külapillimeestega. “Meil nende puudust pole,” lisas ta.

Suure osa võimlejate juhendaja Tiiu Haavik ütles samuti, et harjutatud on usinalt ja peoks ollakse valmis. Võimlemiskavade väljakule seadmine on aga tõsine ja raske töö, rõhutas Haavik. Viimase lihvi saavad võimlejad nädala lõpus toimuvates proovides. Ka võimlejate kavad on tehtud spetsiaalselt maakonna tantsupeo tarbes.

Ka on võimlejatel olemas kostüümid ja muu varustus. “Linikute jaoks läks 168 meetrit šifooni, mille hind on 10 eurot meeter,” tõi Haavik välja.

Print Friendly, PDF & Email