Maasikasaak tuleb jaaniks (8)

MÜÜB MAASIKAID OTSE: Viimased kolm aastat pole Kalev Kuris turuteed enam jalge alla võtnud, vaid müüb maasikaid otse kodust. Foto: Raul Vinni

MÜÜB MAASIKAID OTSE: Viimased kolm aastat pole Kalev Kuris turuteed enam jalge alla võtnud, vaid müüb maasikaid otse kodust. Foto: Raul Vinni

Jaheda kevade tõttu jõuab Saaremaal kasvatatud aedmaasikas Kuressaare turule mullusest kaks nädalat hiljem.

Möödunud aastal juba 11. juunil esimesena kodumaise aedmaasikaga Kuressaare turule saabunud Agnes Peucker Orissaare vallast ütles, et esimeste marjade valmimiseni kulub veel vähemalt kümme päeva. “Mul oli eile hommikul juba kaks roosat marja, aga siis tuli hakiparv ja praegu ei ole enam ühtegi,” rääkis Peucker.

Maasikakasvatajatest esimese turule saabujana on Agnes Peucker sageli ka see, kes määrab varase maasika hinna, mis mullu oli 15 eurot kilo ja pälvis tähelepanu ka üleriigilises meedias. Ehkki hind hakkas päev-päevalt alanema, pidasid ka hiljem turule tulnud maasikakasvatajad esimeste maasikate eest küsitud hinda liiga soolaseks.

“Olen potipõllumees ja müün vähe,” põhjendas kokku paarikümnel ruutmeetril “Sonata”, “Rumba” ja “Gigantella” sorti kasvatav Agnes Peukcer oma hinnapoliitikat.

“Jaanipäevaks tahaks nagu näole anda,” ütles Kuressaare turu üks nõutavama toodanguga maasikakasvatajaid Helve Turja, kes kuulub maasikakasvatajate n-ö Kõljala klanni. Kuressaare turul ilma tegevatest maasikakasvatajatest viis on pärit Kõljala kandist ning vähemalt silma järgi on nende lettide ees alati aktiivne kauplemine. Möödunud aastal korjas Helve Turja esimesed maasikad 13. juunil, aga siis oli soojust oluliselt rohkem.

Kui Helve Turja kasvatab maasikaid kilepeenardel, mis tagavad marjadele rohkem soojust ja aitavad neil varem valmis saada, siis samuti Kõljala kandis tegutsev Kalev Trei maasikaid kilega ei kata ja võib seega turule jõuda veelgi hiljem. Trei sõnul iseloomustab tänavust kevadilma kuivuse, tuulisuse ja jaheduse koostoime.

“Kõige enam mõjutab saagikust kuivus, teised asjad lükkavad marjade valmimise hilisemaks,” ütles Trei, kes on seni punast maasikmarja näinud vaid kasvumajas.

Trei sõnul proovis ta Kuressaares aianduslaadal Poola maasikat, aga selle maitse oli Eesti marja hindava mehe sõnul liiga hapu. “Võta suhkrut või lusikaga mett peale, siis saad õige maitse kätte,” lausus Trei, kes hindab üle kõige endakasvatatud “Polka” ja “Sonata” sorti.

Valjala valla Turja küla mees Kalev Kuris on seni kõige varasema maasika noppinud 5. juunil ja see juhtus kuus või seitse aastat tagasi. “Praegu mul marjad alles õitsevad, aga õitsemisest esimeste marjade valmimiseni läheb oma kolm nädalat,” rääkis Kuris, kes loodab esimesed maasikad müüki tuua juuli alguseks. Kuris kasvatab maasikat poolel hektaril, sortideks “Polka”, “Sonata” ja “Florence”. Kogenud maasikakasvataja sõnul on tema maasikapõllul mere läheduse tõttu saak hilisem, samas kaitseb meri öökülmade eest.

Viimased kolm aastat pole Kalev Kuris turuteed enam jalge alla võtnud, vaid müüb maasikaid otse kodust. “Inimesed on maigu suhu saanud ja ostavad marja otse,” ütles Kuris, kelle sõnul peab ostja kõigepealt telefoni teel oma ostusoovist teada andma. “Mingit pikka säilitamist ei ole, nii palju kui on tahtjaid, nii palju nopime.”

Sõltuvalt ilmast saab keemiat mitte tarvitav Kuris oma maalapilt saaki keskmiselt kolm tonni. “Kui soojaks ei lähe, siis jääb maasikas väikseks ja hapuks,” lisas mees, kes laseb võõraid oma põllule marju korjama vaid juhul, kui suur korje on tehtud ja marju kipub üle jääma.

Print Friendly, PDF & Email