Eikla mees peksti linnas surnuks (5)

SURM AEDLINNAS: Tori linnaosa elanikud peavad elama teadmisega, et ühes nende kandi elumajas peksti eelmisel nädalal surnuks 37-aastane mees. Foto: Raul Vinni

SURM AEDLINNAS: Tori linnaosa elanikud peavad elama teadmisega, et ühes nende kandi elumajas peksti eelmisel nädalal surnuks 37-aastane mees. Foto: Raul Vinni

Nädala eest teisipäeval Eiklast Kuressaarde arsti juurde tulnud mees jäi samal õhtul kadunuks ja leiti kaks päeva hiljem surnukspekstuna ühest Kuressaare Suur-Sadama tänava korterist.

“Kahtlustatavana kedagi kinni peetud ei ole,” kinnitas politsei pressiesindaja Heiko Leesment.

Mehel on küll välised vägivalla tundemärgid, aga mille tagajärjel surm saabus, peab välja selgitama ekspertiis.

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist, mille tagajärjel saabus surm. Süüdimõistmisel karistatakse sellise teo eest nelja- kuni 12-aastase vangistusega.

Saarte Häälele teadaolevalt tuli Lääne-Saare valla Eikla kandi mees Raivo (37) teisipäeval Kuressaarde arsti juurde, jõi samal õhtul ühe tuttava pool viina ja läks siis “linna peale”.

Tuttav oli küll keelitanud, et ärgu mingu purjuspäi hulkuma, vaid magagu tema pool rahulikult peatäis välja. Raivo läks aga siiski, lubades öösel naasta. Paraku ta tuttava juurde öömajale ei tulnud ja mobiilikõnesid vastu ei võtnud.

Raivot tundnud inimese sõnul ei olnud ta tegelikult mingi joomasõber ega ka mitte kakleja või norija-tüüpi mees. “Aeg-ajalt võttis ikka napsi, tavaline mees,” nentis tuttav.

Kuidas Raivo teisipäeva õhtul linnas kahtlase joomaseltskonnaga liitus, on teadmata, samuti see, millal ta Suur-Sadama tänaval asuvasse korterisse sattus. Korteri omanik, eakas naine viibib toimetusele teadaolevalt Kuressaare haiglas ravil ja tema elamist on viimasel ajal aktiivselt kasutatud joomakohana, kust ka eelmise nädala keskel käis läbi hulk topsisõpru.

Saarte Hääle allikate sõnul ei ole välistatud, et Raivo peksti surnuks juba teisipäeva öösel, kuid et kogu korteris pidutsenud seltskond oli väga purjus, ei tehtud sellest suuremat välja. Mehe laip leiti neljapäeva õhtul korteriomaniku voodist teki alt.

Saarte Häälele väideti, et omaniku poega, Trapetsiks kutsutavat meest tol õhtul kodus ei olnudki, vaid laiba oli leidnud üks tuttav, kes Trapetsit kodust otsima tuli. “Sind siin ei ole, aga sul on siin üks laip,” oli ta telefonitsi teada andnud.

Martin Toomistu alias punkar Trapets ütles Saarte Häälele, et oli laiba leidmisest šokeeritud ja võttis kohe politseiga ühendust. Toomistu sõnul oli Raivo talle teretuttav.

Print Friendly, PDF & Email