Uute laevade nimekonkursi võitjad on selgunud (4)

Eile loosis Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro Kadi raadio “Keskpäeva” saates uutele parvlaevadele valitud nimede pakkujate hulgast auhinnavõitjad.

“Täname kõiki nimepakkujaid, meil oli huvitav neid nimesid lugeda,” kinnitas Sirle Arro, kelle sõnul ei olnud valiku tegemine eriti keeruline, kuna valitud nimedes väljendus poolehoid saarte vägilastele ja nendega seotud naistele. “Usume ja loodame, et laevanimed meeldivad ja saarlased võtavad need omaks,” tähendas Arro.

Kokku laekus parvlaevade nimekonkursile ettepanekuid 200 inimeselt ja nimesid oli kokku 1000. Tallinna Sadam valis koos Saare ja Hiiu maavanemaga välja neli nime.

36 nimepakkuja hulgast naeratas loosiõnn Maie Roomile Orissaarest, kes võitis kaks piletit Hiiu Folgile ja laevasõidule. Teiseks Hiiu Folgi pileti ja laevasõidu võitjaks osutus Ants Muna Tallinnast. Kuressaare merepäevade kontserdi piletid ja paadisõidu said Andres Shapura ja Margus Naaber. Kui on vaja, siis tagatakse võitjaile ka majutus üheks ööks. Võitjatega võtab Tallinna Sadam ise ühendust.

Arro nentis, et nii palju nimepakkumisi tuli neile rõõmsa üllatusena. “See näitab, et inimesed elavad uute parvlaevade projektile kaasa ja soovivad panustada,” sõnas ta.

Pakutud nimede valik oli kirev. Naljakamate nimedena tõi Arro “Keskpäeva” saates välja näiteks Kõllu, Mõnnu, Vürtsi, Muhkeli, Vürtsikilu, Praeräime, Soolaheeringa, Kilusilma jne. Palju pakuti ka tantsu- ja naisenimesid.

Nimede valimisel lähtuti Arro sõnul sellest, et nimi peab olema viisakas ja sünnis ning kasutada ei saa neid nimesid, mida mõni laev juba kannab.

Arvamuse, et väljavalitud Tõll, Piret, Leiger ja Tiiu on igavad nimed, lükkas Sirle Arro ümber. “Mina ei arva, et need igavad nimed on, need nimed kõnetavad nii saarlasi kui ka hiidlasi,” kinnitas ta.

“Keskpäeva” saate toimetaja Tõnis Kipperi küsimusele, kas saarlased ja hiidlased võivad olla kindlad, et laevad on valmis tähtaegselt, tuleva aasta 1. oktoobriks, vastas Arro, et praegu ollakse pigem plaanidest ees. “Meil ei ole praegu alust arvata, et peaks tulema hilinemisi ja nihkeid, ning seni on kõik kulgenud plaanipäraselt,” kinnitas ta.

Laevad Tõll ja Piret hakkavad sõitma peamiselt Kuivastu–Virtsu liini ning Leiger ja Tiiu Rohuküla–Heltermaa liini. Uute laevade üleandmine Tallinna Sadamale toimub lepingujärgselt järgmisel aastal suve teises pooles.

Print Friendly, PDF & Email