Saare maakond saab muusikaõppeks kingituse

Neli muusikaõpet pakkuvat haridusasutust Saare maakonnas saavad algatuse “Igal lapsel oma pill” kaudu uute pillide soetamiseks kokku 10 700 eurot.

Kuressaare muusikakoolile on baritonsaksofoni ostmiseks ette nähtud 3800 eurot ja kahe vioola tarvis 1200 eurot. Orissaare muusikakool saab Eesti lõõtspilli ostmiseks 2500 eurot, 900 eurot kontrabassi ja sama palju raha trombooni muretsemiseks.

Ruhnu põhikoolile antakse digitaalse klaveri soetamiseks 700 eurot. Sama suur summa on mõeldud Salme kultuurimajale kokku kuue 7-keelelise ja 12-keelelise kandle ostuks.

“See, et meid toetuse saajate hulka valiti, on väga-väga tore,” rõõmustas Ruhnu kooli direktor Kristel Lauk. “Praegu on meil koolis kasutusel süntesaator, aga tahame lastele õpetada ikka päris klaverimängu.”

Direktori sõnul on kooli pillipark viimasel ajal küll täienenud, ent pille oleks siiski juurde vaja. Näiteks soovib kool soetada viiuleid ja suure kandle. “Tahame oma muusikaõppe kavas rõhku panna ka rahvakultuurile ja pärimuskultuurile,” rääkis Lauk.

Algatuse “Igal lapsel oma pill” kaudu tegid muusikasõbrad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ühiskingituse 121-le muusikaõpet pakkuvale haridusasutusele, mis saavad kokku 196 869 eurot 268 pilli ostmiseks.

Algatuse elluviimise eest seisavad hea muusikahariduse esindusorganisatsioonid Eesti muusikakoolide liit, Eesti puhkpillimuusika ühing, Eesti sümfooniaorkestrite liit, Eesti rütmimuusika hariduse Liit ja Eesti pärimusmuusika keskus.

Print Friendly, PDF & Email