Pisike Kure avas ukse ja akna (23)

Foto: Tambet Allik

Foto: Tambet Allik

Eilsest on Kuressaare südalinnas Saarte Hääle toimetusega samas majas avatud tibatilluke ja üdini õdus Kure kohvik.

Ehkki laudu on kohvikus vaid kolm – tõsi, ka kohviku avatud akna all tänaval on kaks lauda –, õhkub sellest pisikesest kohvikohast tõeliselt tummist kohvikukultuuri. Kõrvu paitab mahe muusika, laualt leiab lugemiseks raamatu või värske ajalehe ning kohviku töötajad ajavad tulijatega heal meelel juttu.

Kohviku naerusuine perenaine Margit Kõrvits ja tagasihoidlikult end lihtsalt kohvimeister Riineks nimetanud barista ütlevad, et kuigi neil on erinevaid kohvijooke esialgu loetud arv, on valikuvõimalus tegelikult laiem. Nimelt saab iga klient ise valida, kas ta soovib kangemat või n-ö tavalist varianti väljapakutud joogist.

“Igast kohvijoogist saab teha topeltjooke. Kui tahad juua näiteks cappuccino’t, võid küsida kangemat või nn topelt-cappuccino’t,” tähendas Margit Kõrvits. Perenaise sõnul jõuavad nad pakutavate kohvijookide nimekirja kindlasti veel kasvatada. “Alguses teeme väikse valikuga, aga teeme hästi!” Kure kasutab oma kohvijookides Itaalias röstitud kvaliteetkohviuba Caffe Vergnano.

Kohvikõrvaseks saab osta šokolaadikomme, hõrke küpsiseid – ka gluteenivabu – ja pirukaid. Avatud on kohvik iga päev kell 9–17.

Print Friendly, PDF & Email