Uued laevad said nime (6)

Allan KiilJärgmise aasta oktoobrist mandri ja Eesti suursaarte vahet sõitma hakkavad parvlaevad saavad nimeks Tõll, Piret, Leiger ja Tiiu.

Tallinna Sadama märtsis välja kuulutatud konkursile uutele parvlaevadele nimede leidmiseks laekus tähtajaks pakkumisi ligi 200 inimeselt ja ligi 1000 nimevarianti.

AS-i Tallinna Sadam juhatuse liikme Allan Kiili (fotol) sõnul oli pakutud nimede spekter väga kirju. Võitnud nimenelik hakkas aga tema sõnul üsna ülekaalukalt välja kujunema juba siis, kui konkurss oli alles poole peal.

“Rõõm on tõdeda, et neid nimesid pakkusid päris võrdselt välja nii saarlased ja hiidlased kui ka ülejäänud Eesti rahvas,” märkis Kiil. “Seega võime konkursitulemused rahumeeli kinnitada teadmises, et võidunimed kõnetavad inimesi üle kogu Eesti,” lisas ta.

“Olgugi et uued laevad on väliskujult ühesugused, oleme Saaremaa ja Hiiumaa liini sõitma hakkavate laevade sisedisainis planeerinud siiski väikesi erinevusi,” ütles Allan Kiil. Seetõttu on tema sõnul plaanis panna laevad Tõll ja Piret sõitma peamiselt Kuivastu–Virtsu liini ning Leiger ja Tiiu Rohuküla–Heltermaa liini. “Kuna laevad on tehnilises mõistes identsed, siis saab neid loomulikult vajadusel liinide vahel ka vahetada,” kinnitas Kiil.

Parvlaevadele valitud nimede pakkujate hulgast, keda oli kokku 36, loositakse auhinnavõitjad välja täna Kadi raadio “Keskpäevatunni” saates. Võitjatega võtab Tallinna Sadam ühendust.

Uute laevade üleandmine Tallinna Sadamale toimub lepingujärgselt järgmisel aastal suve teises pooles.

Print Friendly, PDF & Email