Palts soovitas IRL-i juhtidel tagaplaanile tõmbuda (6)

UHKE EESMÄRK: Tõnis Palts seab eesmärgiks järgmiste valimiste võitmise ning 2019. aasta kevadeks stabiilse toetuse 25 protsendi kandis. Foto: Lääne Elu

UHKE EESMÄRK: Tõnis Palts seab eesmärgiks järgmiste valimiste võitmise ning 2019. aasta kevadeks stabiilse toetuse 25 protsendi kandis. Foto: Lääne Elu

Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) liige Tõnis Palts süüdistas vahetult pärast valimisi erakonna juhte valimiskaotuses ning soovitas neil tagasi tõmbuda, samuti soovitas Palts muuta erakonna nimi Isamaaks, kirjutab Postimees.

Vahetult pärast valimisi saatis kunagine Tallinna linnapea, minister ja riigikogu liige, Saaremaalt pärit Tõnis Palts enam kui sajale erakonnakaaslasele kirja, milles kritiseeris erakonna juhtkonda.

“Poisid, ma olen teile juba aastaid rääkinud, mida tuleks muuta. Aga te olete ikka ise targad olnud. Tulemus on käes,” kirjutas Palts. “Teie juhtimisel kulutasime koos riigipoolse toega erakonnale ja fraktsioonile viimasel perioodil ligi kümme miljoni eurot selleks, et kaotada üheksa kohta riigikogus! Teie jutt, et me ei ole suurimad kaotajad, on lihtsalt vale!”

“Sponsorite raha ja riigi toetus ei ole teie raha, see on erakonna liikmete raha, mille te lasite tuulde. Teie juhtimise ajal eraldus erakonnast sisuliselt Vabaerakond, mis muutus ise meie suurimaks konkurendiks,“ kirjutas Palts
“Ettevõtjad näiteks ei taha midagi kuulda erakonnast, kus kulisside taga tõmbavad niite endiselt poisid, viis Nilssonit. See on kurb, aga tõsi,” kirjutas Palts, viidates Reformierakonna liikme Rain Rosimannuse hüüdnimele.

“Ja ise peate tõmbuma absoluutselt tagaplaanile,” kirjutas Palts, erakonna juhte silmas pidades. “Juba kahe koha haaramine valitsuses näitab, et te ei saa aru, mis on vastutuse võtmine. Vastutus on vaja teil võtta organisatsiooni kultuuri tugevdamiseks, aga ka väljapoole muutuste signaali andmiseks.”

Palts ei soovinud oma erakonnakaaslastele saadetud kirja ega süüdistusi eraldi Postimehele kommenteerida.

Palts koostas dokumendi, mida ta nimetab „Muutuste kokkuleppeks“. Dokument seab eesmärgiks, et IRL-ist saab juhtiv parempoolne erakond ja perspektiivis juhtiv erakond Eestis. Ka seab Palts eesmärgiks järgmiste valimiste võitmise ning 2019. aasta kevadeks stabiilse toetuse 25 protsendi kandis.

Palts soovib muuta IRL-i väärtuste-, ideede-, programmikeskseks ning juhtimine viia struktuurselt süsteemseks. Ka peab ta vajalikuks nimetada erakond ümber Isamaaks.

Paltsu hinnangul peab erakonna peasekretär olema ideoloogiliste kalduvustega tegevjuht ning esimees karismaatiline, tark, haritud ja erakonna nägu isik. Erakonna eelarve tuleb muuta raamatupidamislikust dokumendist juhtimise tööriistaks.

Print Friendly, PDF & Email