Linna servas haiseb (10)

KAHTLANE OLLUS: Fotole kraavist leviv hais ei jäänud.  Foto: Raul Vinni

KAHTLANE OLLUS: Fotole kraavist leviv hais ei jäänud.
Foto: Raul Vinni

Lume sulamise ajal selle aasta märtsis hakkasid lehetoimetusse helistama tervisesportlased, kes kurtsid, et Auriga keskuse parkla vastas kergliiklusteel liikudes võib tunda ebameeldivat haisu.

Kolme kuu jooksul pole olukord paranenud. Olerexi tankla taga asuva suure veokite parkla kõrval olev kraav on täis sinakat vedelikku. Truubi kaudu levib see ka teisele poole maanteed Auriga poole.

Saarte Hääles 19. mail ilmunud intervjuus ütles keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juht Jaak Haamer, et haisuprobleemiga Auriga keskuse juures on nad kursis. “Oleme korduvalt kohapeal käinud ja sealsete ettevõtetega, kaasa arvatud Kuressaare Veevärk, suhelnud. Selget lahendust me leidnud pole. See võib ka olla looduslik protsess,” väitis Haamer siis.

Eile kinnitas Kuressaare linna pressiesindaja Geili Heinmaa, et hais levib kahel kinnistul, millest ühe omanik on Kuressaare linn.

“Linnavalitsuse keskkonnaspetsialist fikseeris olukorra reedel ja edastas info edasiseks menetlemiseks keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroole,” selgitas pressiesindaja.

Print Friendly, PDF & Email