Anti Toplaane kaks lemmikut

RAAMAT KUI ABIMEES: “Püha maa, juudid ja Jeesus” on Anti Toplaane sõnul hea lugemine neile, kes soovivad külastada Israeli. Foto: Raul Vinni

RAAMAT KUI ABIMEES: “Püha maa, juudid ja Jeesus” on Anti Toplaane sõnul hea lugemine neile, kes soovivad külastada Israeli. Foto: Raul Vinni

Sel kuul Saarte praostiks valitud Anti Toplaane koduraamatukogus on tuhatkond raamatut, kuid kes autoreist on vaimuliku lemmikud ja kui palju jääb tal üldse mahti raamat kätte võtta?

Anti Toplaane sõnul moodustab tema lugemisvarast suurema osa teoloogiline kirjandus ning ilukirjanduse lugemiseks tal ülearu aega ei ole. Ka Anti viimased lugemiselamused on otsapidi ikkagi seotud usuvaldkonnaga. Ajakirjanikuga soovib ta rääkida kahest tema jaoks viimase aja olulisest raamatust.

Neist esimese autor on Venemaa vaimulik arhimandriit Tihhon (Ševkunov). Teoses, mis kannab pealkirja “Mittepühad pühakud”, kirjeldab praegune kloostriülem, Moskva filmiinstituudi kunagine tudeng, oma õigeusklikuks saamise lugu. Juba raamatu kaanekujundus on tähelepanuväärne: fotol seisab kõrvuti kaks õigeusu kiriku munka, neist ühel pikkust umbes 1,5 meetrit ja teisel 2,10.

Raamatukaanel puudub tegelikult vihje meeste pikkuse kohta, mistõttu võib iga teine lugeja Anti Toplaane pakutud pikkustega mitte nõustuda. Tõsi on aga see, et üks mees on teisest palju pikem ja mõlemal on jalas ketsid, mis võivad vabalt pärineda nõukogude ajast. Koomilise kaanepildi põhjal ei osanud Anti raamatust iseenesest veel midagi arvata, kuid raamatut lugenuna pole värske praost kiitusega kitsi.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email