UUS! Leisi vallas küpseb valitsuskriis (27)

Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima astus tagasi nii volikogu esimehe kohalt kui lahkub ka volikogust, sest ei näe võimalust edasiseks koostööks vallavanem Ludvik Mõtlepaga.

Saarte Hääl kirjutab täna, et Leisi keskkooli direktor Reeli Kõiv esitas esmaspäeval lahkumisavalduse, kui ei saanud vallavolikogu toetust oma ettepanekule, millega muu hulgas oleks kaasnenud vallavanema abikaasa koondamine keskkooli sekretäri ametikohalt.

Eelmisel sügisel Leisi keskkooli direktorina tööle asunud Reeli Kõivu sõnul on tema ametist lahkumise peapõhjuseks vallavalitsuse toetuse puudumine esimestest tööpäevadest saadik.

Andrus Kandima kirjutas teisipäeva õhtul volinikele saadetud kirjas, et saatis samal hommikul Leisi vallasekretärile avalduse, milles teatas oma tagasiastumisest Leisi vallavolikogu esimehe ametikohalt.

“See mõte on küpsenud mul tasapisi ja ajendiks sai eile [esmaspäeva] õhtul, pärast volikogu toimunud väike järelkoosolek, kui palusin Reeli Kõivu ja Ludvik Mõtlepal istuda maha ja kohapeal pisut tekkinud olukorda lahendada. Kohale jäi ka peale minu kolm volikogu liiget,” kirjutas Kandima.

Kandima sõnul oli tal huvi näha, kuidas Reeli Kõiv ründab vallavanemat, nagu vallavanem volikogus oli väitnud. “Minu imestuseks aga toimus vastupidi – Ludvik ründas ja süüdistas Reelit. Süüdistused oli minu vaatevinklist kordi juba arutlusel olnud ja mõned suisa naljakad,” selgitas Andrus Kandima.

Ta jätkas, et kui Reeli Kõiv oli täiesti rahulikult ja naerul näoga põhjendanud ja selgitanud oma tegemisi, siis Ludvik ei osanud midagi muud teha, kui võtta välja paber, kus palus Kõivult allkirja selleks, et saaks hakata tema tausta uurima. “Aasta hiljem!”

Sel hetkel sai ta aru, et püüdlused muuta Leisi kooli ei õnnestu.

Selleks on Kandima sõnul kaks, väga tugevat faktorit. Esiteks Ludvik Mõtlepa tahtlik või tahtmatu oskamatus tegeleda eesmärgipäraselt kooliteemaga nii, nagu valimisliidus kodukandi rahvale lubati.

Teiseks põhjuseks on Leisi kooli õppealajuhataja Riina Sirgi leppimatus alluda uuele direktorile ja loobuda võimust koolis.

“Kuna volikogus on asjalikud inimesed, kellel on oma arvamus, siis austan volikogu liikmete otsust, mis ei toetanud Reeli plaane,” märkis Kandima. “Kahjuks minu ennustus seejärel läks täide ja Ludvik ning Riina said, mis neil vaja oli.”

Kandima kinnitas, et pärast Reeli Kõivu tagasiastumist ei näe ta mingeid võimalusi koostööks vallavanema Ludvik Mõtlepaga.

“Meie arusaamised valla juhtimisest on liiga erinevad, samuti ka meetodid. Väga suureks ja oluliseks põhjuseks (ka ametlikuks), miks ma tagasi astun on suur töökoormus oma põhitöökohal ja samuti oma väike-ettevõttes, mis ei jäta aega valla volikogu esimehe vastutusrikast tööd piisava põhjalikkusega teha. Seepärast astun tagasi ka vallavolikogu liikme kohalt,” kirjutas Kandima.

Leisis küpsevat valitsuskriisi käsitleb ka kell 11 algav Kadi raadio saade Keskpäev, kus saatejuht Tõnis Kipper usutleb Reeli Kõivu ja Andrus Kandimad. Pikemat lugu samal teemal saab lugeda neljapäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email