Riigikogus on fotonäitus Ruhnu elust-olust

Autor: Helin Noor

Autor: Helin Noor

Esmaspäeval avas riigikogu Saarte regiooni ja merekultuuri toetusrühma esimees Urve Tiidus riigikogu hoone II korrusel Priit Kapsta fotonäituse “Hetked Ruhnus”.

“Priit Kapsta fotod annavad võimaluse teha meeleolukas merereis väikesele Ruhnu saarele, mis on koduks sadakonnale inimesele. Autor tunneb hästi väikesaare õhustikku ja hinge. Näituse vaatamine võib ärgitada soovi käia ka ise ära Eesti ühes väiksemas vallas – Ruhnu saarel,” ütles Tiidus. Ta lisas, et saarlasena võib ta kinnitada, et meretagused paigad oma ainulaadse looduse ja elustiiliga väärivad nendega kohapeal tutvumist.

Priit Kapsta oma sõnul on seekordne Ruhnu-teemaline pildisari tehtud laiformaadis – pilt on inimsilmale sisutihedam, annab mõtlemisruumi ja kajastab Eesti ühe väiksema valla elu aastaringselt. “Kui aus olla, siis selliseid pilte on võimalik teha ikka ainult püsivalt kohapeal elades, mitme aasta jooksul. Fotodel on jäädvustatud Ruhnu kaunis loodus, arhitektuur ja inimesed. Minu pildid peaksid peegeldama Ruhnu romantilist ja kaduma kippuvat arhailist rannarootsi kultuuri, kajastama ja propageerima Eesti merelisust,” selgitas Kapsta.

Fotode autor Priit Kapsta peab 2005. aastast Ruhnu sadamakapteni ametit. Näitust “Hetki Ruhnus” on varem eksponeeritud Ruhnu sadamas (2013), Korsi talus Ruhnu saarel (2014), Kuressaare Ajamajas ja Kuressaare kultuurikeskuses (2013), New Yorgi Eesti maja kohvikus (2015). 2007. aastal oli Toompea lossis Priit Kapsta fotonäitus “Ruhnumaa ja ruhnlased”. Nüüdseks on ajad ja inimesed siin- ja sealpool merd mõnevõrra muutunud, Ruhnu ja meri on jäänud aga samaks.

Näituse tegemist toetasid Kodanikuühiskonna sihtkapital kohaliku omaalgatuse programmist ja MTÜ Ruhnu KultuuriAit. Näitusega loodetakse vaatajates huvi äratada 19.–21. augustini Ruhnus toimuva kultuurifestivali Ruhnurahu vastu. “Hetked Ruhnus” jääb avatuks 19. juunini.

Print Friendly, PDF & Email