Kihelkonnal mängiti “Salme saladust”

Reedel esietendas Kihelkonna näitering rahvamajas “Salme saladust”. Laval olid kohalikud vanema generatsiooni näitlejad. Lavastaja Maret Kajul kulus kolm kuud, et üheksa harrastusnäitlejat lavaküpseks saada. “Veel enne esietenduse algust mõtlesin, et oli seda nüüd vaja. Täna võin kinnitada, et oli küll,” rõõmustas Kaju.

Lühidalt kokkuvõetuna on tegemist muusikalise naljatükiga ja naabervallast leitud ajaloolise laevaga pole sel mingit pistmist. Teemaks on tänapäevane külaelu ja tegelasteks vanemad inimesed.

“Pole küll minu asi, aga kangesti tahaks teada, mida ikkagi tehakse. Lõpuks aga jääbki Salme saladus selleks Salme laevavraki saladuseks, ehk siis ei saagi täpselt teada, mis Salmega juhtus,” selgitas lavastaja.

“Salme saladuse” autor Aino Kivi oli aastaid Kihelkonna rahvamajas tööl. Täiskasvanutele teatritüki kirjutamine oli tema ammune unistus, sest rahvamajas töötades tegi ta näitemänge vaid lastega. Autori sõnul said Kihelkonna naised väga hästi hakkama. Tegelikult kirjutas ta “Salme saladuse” valmis viimasel hetkel, sest algses variandis oli vaja liiga palju mehi, keda Kihelkonnalt aga võtta polnud.

“Näidendi elu-olu on üldine, aga kirjutatud on see spetsiaalselt Kihelkonna näitlejatele. Eriti meeldis see, et kaasatud oli Kihelkonna hooldekodu juhataja koos sealsete naistega,” rääkis autor. Järgmisel aastal loodab ta tükile järje kirjutada.

Esietendusel oli saal rahvast täis. Osa vaatajaid seisis vahekäigus püsti, kuigi etendus kestis ümmarguselt tunni. Pärast polnud vaatajad kiitusega kitsid. Edaspidi plaanitakse etendusega külla minna Kuressaare päevakeskusesse.

Print Friendly, PDF & Email