Saaremaa Suvekarikas sai alguse

Pühapäeval toimus Kihelkonna vallas Reinu ratsatalus Saaremaa Suvekarika I etapp ratsutamise takistussõidus.

Suvine karikasari koosneb neljast etapist, millest kaks toimub Kõljala tallis ja kaks Reinu ratsatalus. Karikasarja arvestuses kogutakse punkte kolmel kõrgusel: 70 cm, 80–90 cm ja 100 cm.

Päikseline päev Reinu talus algas noortele ratsanikele ja noortele hobustele mõeldud proovikiviga. 1. koha saavutas Jacqueline Putnik Roomal, teine oli Henri Paomees Wild Beautyl ja kolmas Kerli Malm Ameelial.

Järgmiseks oli 70 cm kõrgusega parkuur. Esikoha saavutas Eeva Helga Kupits Roomal, teiseks tuli Marleen Püüa Raketil ja kolmas oli Emeli Pikner Maurusel.

Kolmandaks parkuuriks oli 80 või 90 cm kõrge parkuur, kus võistleja sai valida, kummal kõrgusel võistleb. Parkuuri võitis Marleen Püüa Raketil. 2. koht kuulus Kristel Käsule ja Praidile, kolmandaks tuli Hendrik Klausson Kuvvatil.
Järgmine parkuur oli 100 cm. 1. koha saavutas Mari-Ann Udeküll Gracijal, teiseks tuli Katrina Kaasik Casablancal, kolmandaks Eva Haavel Vandaalil.

Päeva lõpetas tõusva raskusega parkuur, kus takistuste kõrgus oli kuni 110 cm. Esimeseks tulid taas Mari-Ann Udeküll ja Gracija, teiseks Eva Haavel ja Vandaal, kolmandaks Mari-Ann Udeküll ja Omar.

Mari-Ann Udeküll

Print Friendly, PDF & Email