Narkonoored said tingimisi vangistuse (2)

Eile loeti Kuressaare kohtumajas ette süüdimõistev otsus kuuele noorele, kellele pandi süüks narkootilise aine suures koguses käitlemist. Osa neist tegi seda grupiviisiliselt, mis on süüd raskendav asjaolu. Kuuest noorest oli kohale tulnud kolm.

Kohtunik Kristel Pedassaar selgitas, et kokkuleppemenetluses on eelnevalt kohtule mõjuva põhjuse esitamisel puudumine lubatud. “Pärast otsuse kuulutamist edastatakse otsus puudujatele kohe,” selgitas kohtunik.

Kohtunik kinnitas kokkulepitud karistused.

Gerli Paju liitkaristuseks jäi kolm aastat ja kuus kuud vangistust, millest arvati maha kaks vahi all viibitud päeva. Kolme aasta viie kuu ja 28 päeva pikkuse vangistuse kandmisest vabastati ta tingimuslikult 48-kuulise katseajaga. Kadri Saart ootab liitkaristusena kolm aastat viis kuud ja 28 päeva vangistust, samuti nelja-aastase katseajaga. Erle Roosipuu liitkaristuseks jäi kolme aasta ja kuue kuu pikkune vangistus, millest arvestati maha üks vahi all oldud päev. Seega jäi tema lõplikuks karistuseks kolm aastat viis kuud ja 29 päeva, mida ei pöörata täitmisele, kui ta nelja aasta jooksul ei pane toime uut kuritegu.

Tanel Lippu ootab kolm aastat vangistust nelja-aastase katseajaga ja Martin Meeritsat kolm aastat vangistust kolmeaastase katseajaga. Alaealisena allutati ta Viru vangla kriminaalhooldaja järelevalvele ning katseajal ei tohi ta tarvitada alkoholi ega omada ja tarvitada narkootikume. Mandrimees Risto Tamme karistuseks jäi üks aasta vangistust kaheaastase katseajaga.

Kõik noored peavad esimese astme kuriteo sooritamise eest tasuma 975 eurot sunniraha, millele lisandub ekspertiisitasu 42 eurot isiku kohta. Seega tuleb enamikul neist maksta aasta jooksul riigituludesse 1017 eurot. Erandiks oli vaid Meerits, kellel tuleb veel maksta 192 eurot riikliku kaitsja tasu. Asitõendid hävitatakse. Kuritegelikul teel saadud 5 eurot kantakse riigituludesse.

Print Friendly, PDF & Email