Ettevaatlikult sõitnud Tänak usub paremasse tulevikku

UUS AUTO: Portugalis tehniliselt oluliselt uuenenud Ford Fiestaga startinud Ott Tänakul ja Raigo Mõlderil oli startides esmane ülesanne sõita korralikult ja suuremate riskideta, tutvuda uue autoga ja võimalusel püüelda poodiumikohta. Foto: TImo Anis

UUS AUTO: Portugalis tehniliselt oluliselt uuenenud Ford Fiestaga startinud Ott Tänakul ja Raigo Mõlderil oli startides esmane ülesanne sõita korralikult ja suuremate riskideta, tutvuda uue autoga ja võimalusel püüelda poodiumikohta. Foto: TImo Anis

Ott Tänak ja Raigo Mõlder sõitsid Portugali MM-rallil kindla peale, suuremate riskideta ja said uue Ford Fiestaga viienda koha. Rajal kogetu ja saavutatud tulemus lubavad saarlastel tulevikku vaadata positiivselt.

Ott Tänak ütles Ralliraadiole viimase katse finišis, et nautis seda nädalavahetust väga ja tunne on väga hea. “Me pole üldse surunud, vaid hoidsime lihtsalt oma rütmi,” lausus ta. “Meil pole olnud ühtegi probleemi ei auto ega ka meie enda poolt. Kiirus on olnud stabiilne. Me ei surunud gaasi päris põhja, sõitsime lihtsalt oma tempos. Pole kahtlust, et tulevikus võib meilt enamat oodata.”

Portugalis tehniliselt oluliselt uuenenud Ford Fiestaga startinud Ott Tänakul ja Raigo Mõlderil oli startides esmane ülesanne sõita korralikult ja suuremate riskideta, tutvuda uue autoga ja võimalusel püüelda poodiumikohta.

“Alustame puhtalt lehelt – uus ralli uue autoga annab meile võimaluse senine ebaõnn seljataha jätta,” rääkis Tänak enne võistlust M-Spordi vahendusel. “See annab mulle tohutult palju enesekindlust, et läheme uue autoga piirkonda, mis mulle tõesti meeldib. Autot on palju muudetud, terve meeskond on selle kallal kõvasti vaeva näinud.”

Reedel jõudsid saarlased kolm korda kolme parema hulka ja lõpetasid oma Ford Fiestal võistluspäeva neljandal kohal. “Ralli algusest peale olen olnud väga rahul sellega, kuidas auto on käitunud. Ma naudin sõitu, ei pinguta liiga palju ja sõidan stabiilselt. Olen rahul!” rääkis Ott Tänak.

Kuigi laupäeval oldi hädas rehvivalikuga ja kokkuvõttes langeti koha võrra, jäi Ott Tänak võistluspäevaga rahule. “Meil oli teine hea päev ja oleme tõeliselt õnnelikud,” ütles rallipiloot. “Väikesed asjad on kokku sobinud ja uus auto on aidanud. Meil kulub õige kiiruse leidmiseks muidugi veel aega, kuid tunne on hea.”

Pühapäeval võtsid saarlased juba rahulikumalt, sest puhtalt sõiduga oli tõusta raske ja taga olid ohustajad ka piisavalt kaugel. “Tegelikult oli päris hea ja tõeliselt mõnus on sõita,” ütles Ott Tänak Ralliraadiole.

Ralli võitis soomlane Jari-Matti Latvala Sebastien Ogier’ ja Andreas Mikkelseni ees. Tänakul ja Mõlderil on viie etapi järel koos 25 punkti, millega hoitakse üldarvestuses endiselt 10. kohta. 105 punktiga juhib Sebastien Ogier.

Print Friendly, PDF & Email