Õlleklubi soovis läbirääkijatele õnne (14)

ÜHINEMISE VEDURID: Endine meer Hannes Hanso leiab, et koos liikuda saab täpselt nii kiiresti, kui liigub protsessi kõige aeglasem osa. Madis Kallas kõigis teemades huumorit ei hinda. Foto: Raul Vinni

ÜHINEMISE VEDURID: Endine meer Hannes Hanso leiab, et koos liikuda saab täpselt nii kiiresti, kui liigub protsessi kõige aeglasem osa. Madis Kallas kõigis teemades huumorit ei hinda. Foto: Raul Vinni

Eilses Saarte Hääles ilmus Nasva õlleklubi tellitud reklaamina õnnesoov Kuressaare linnale ja Saare maakonna valdadele ühinemisläbirääkimiste 1. aastapäeva puhul.

Ühinemisnõunik Taavi Kurisoo arvas veidi tögava õnnesoovi peale, et paar kasti klubipoolseid õnnitlusi läbirääkivatele osapooltele võib isiklikult üle anda järgmisel teisipäeval pärast juhtkomisjoni istungit.

Tõsisemalt rääkides märkis Kurisoo, et suurte protsesside käivitamine võtabki rohkem aega kui väikestel, ja kinnitas, et praeguseks on läbirääkimised hooga käivitunud. Võimalik ühinemine leiab aset aga 2017. aasta sügisel.

Riigikogu liige ja endine Kuressaare linnapea Hannes Hanso ütles, et ühinemistemaatika puhul tuleb mõista seda, et koos liikuda saab täpselt nii kiiresti, kui liigub protsessi kõige aeglasem osa. “Alati on neid, kes tahavad kiiremini minna, kuid tempo pärast paati ümber ajada pole just tark,” lisas ta. “Me räägime praegu ikkagi kõige ulatuslikumast ühinemisläbirääkimiste protsessist Eesti ajaloos,” toonitas Hanso, kes on veendunud, et Eesti praegune halduskorraldus on raiskav, ebaefektiivne ja arengut pärssiv.

Kuressaare linnapea Madis Kallas oli aga veidi nördinud, et Saarte Hääles on reklaam, kus üks alkohoolsele joogile viitav klubi sellise õnnitlusega välja tuleb. “Teadupärast osaleb Kuressaare linn projektis, kus me võitleme alkoholiprobleemi vastu ja seda just noorte hulgas,” tõi Kallas välja, et kõigil teemadel ta huumorit ei hinda. Klubi nimeks soovitaks ta panna näiteks Nasva ettevõtlike inimeste klubi.

Õnnesoov viitas täpselt aasta eest 22. mail aset leidnud Kuressaare linnavolikogu istungile, kus otsustati 19 poolthäälega kutsuda ühinemisläbirääkimistele kõik Saare maakonna omavalitsused.

Print Friendly, PDF & Email