Päästeametil on pea pooled kodud läbi käidud

ABIMEHED: Reinar Ivanov ja Kätlin Poopuu panid üles uue suitsuanduri, selleks oli vaja ka lakke uued augud puurida. Foto: Tambet Allik

ABIMEHED: Reinar Ivanov ja Kätlin Poopuu panid üles uue suitsuanduri, selleks oli vaja ka lakke uued augud puurida. Foto: Tambet Allik

Lääne päästekeskuse ennetusbüroo ennetaja Kätlin Poopuu sõnul on kampaania “Kodu tuleohutuks!” jooksul külastatud Saare maakonnas juba üle 300 kodu.

Suveperioodil on päästjad kõrgendatud valmisolekus maastikutulekahjude kustutamiseks, aga sügise poole jätkatakse taas kodude külastamisega suuremas mahus.

Kui üldmulje kodude tuleohutusest muutub päästjate kinnitusel aastatega paremaks, siis probleeme on endiselt suitsuanduritega ning küttekollete puhastamise ja nende üldise korrasolekuga. Poopuu nimetas miinustena ka küttematerjali ladustamist toas ja väära tuhakäitlemist.

“Muidu on kõik pealtnäha korras, küttekolded puhtad, aga kui küsida tuha kohta, ütleb inimene, et praegu on tuhk kilekoti sees prügikasti kõrval kapis, varsti viin välja. Väljas on aga plastikust prügikonteiner, mis asub täpselt naabrimehe kuuri seina vastas,” tõi Poopuu näite.

Võrreldes möödunud aastatega on suurenenud inimeste huvi korstnapühkimisteema vastu ning uuritakse, kuidas ja mismoodi peab korstnaid pühkima. Kuna Saaremaal on väga suur osakaal tahmapõlengutel, siis ongi päästjate prioriteet selles kampaanias tähelepanu juhtimine küttekollete puhastamisele.

“Kui eelmisel aastal olid väga paljudel küttekolded üldse pühkimata, siis selles osas on teadlikkus küll tõusnud,” kinnitas Kätlin Poopuu.

“Asjad lähevad paremaks ja üldiselt võetakse meid hästi vastu, inimesed on teadlikumad, meid kuulatakse ja võetakse nõu ka kuulda,” ütles ka operatiivkorrapidaja Jüri Zabellevitš.

Print Friendly, PDF & Email