Prantsusmaa plaanib koolides keelata pikkade seelikute kandmise (2)

LUBATUD VÕI MITTE: Prantsusmaal kerkis päevakorda, milline must pikk seelik on koolis lubatud ja milline mitte. Foto:  Lexpress.fr

LUBATUD VÕI MITTE: Prantsusmaal kerkis päevakorda, milline must pikk seelik on koolis lubatud ja milline mitte. Foto: Lexpress.fr

Hiljuti puhkes Prantsusmaal järjekordne skandaal seoses religioosse sümboolika ja riietuse kandmisega avalikus kohas. Nimelt tuli 15-aastane islamiusku tütarlaps koolitundi pikas mustas seelikus.

Sarah elab Prantsusmaa kirdeosas Champagne-Ardenne’i regiooni Charleville-Mézières’ linnakeses. Aprillis saadeti ta kahel korral koolist koju, kuna direktori sõnul olevat tema riietus – pikk must seelik – vastuolus juba 11 aastat tagasi vastuvõetud seadusega, mis keelab riiklikes haridusasutustes religioossete sümbolite demonstreerimise.

Riik ja religioon

Kõnealune vahejuhtum on leidnud laialdast kajastamist sotsiaalvõrgustikes. Näiteks on teemaviide #JePorteMaJupeCommeJeVeux (“Kannan sellist seelikut, millist tahan”) kogunud Twitteris viimastel nädalatel suisa sadu tuhandeid säutsumisi.

Prantsuse presidendi nõunik ilmalikes küsimustes Nicolas Cadène ütles teemat ajakirjanduses kommenteerides, et tema arvates ei ole koolis pika seeliku kandmine seaduserikkumine.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email