Tallinna tänava osas on arenguid (4)

Riigihanke Tallinna tänava rekonstrueerimise tööprojekti koostamiseks lõigul Karja tänav–ringtee võitis Klotoid OÜ pakkumusega 33 120 eurot koos käibemaksuga, vahendas Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa.

Tähtajaks laekus hankele neli pakkumist, millest üks ei kvalifitseerunud. “Hetkeseisuga vaidlustusi ei ole ja suure tõenäosusega saab hanke võitja asuda järgmisel nädalal tööprojekti koostama,» lisas Heinmaa.

Tallinna tänava rekonstrueerimishange loodetakse välja kuulutada suve keskpaigas, kuid seda, millal ehitustööd võiksid alata, Heinmaa hetkel prognoosida ei soovitud. “Hangete puhul võib aeg-ajalt ilmneda aeglustavaid asjaolusid, ent spetsialistid lähtuvad oma igapäevatöös siiski eeldusest, et kõik läheb plaanipäraselt,” selgitas Heinmaa.

Selleks, et rekonstrueerida täiendavalt lõik Karja tänava ristist Smuuli ristini, taotles Kuressaare majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt 500 000 eurot transiitteede toetust. Paraku seda toetust ei saadud, ent põhiprojekti see ei puuduta, kinnitas Heinmaa ja lisas: “Tallinna tänava hankega tegeletakse edasi, vaatamata sellele, kas väljastpoolt eelarvet vahendeid saadakse või mitte.” Nimelt kinnitas linnavalitsus juba jaanuaris, et tööks läheb vähemalt ringtee ja Smuuli ristmiku vahelisel lõigul.

Linna investeeringutest on Tallinna tänava rekonstrueerimiseks ette nähtud 1 431 000 eurot, ütles Heinmaa.

Print Friendly, PDF & Email