Saarlased promovad EXPO-l Saaremaad

Juuni alguses on tänavusele EXPO maailmanäitusele minemas ka saarlased ja hiidlased.

MTÜ Saarte Koostöökogu tegevjuhi Terje Ausi sõnul on maailmanäituse peateema toit ja energia. Ausi sõnutsi on Saarte koostöökogu üks prioriteete olnud ikka kohalik toit, selle teadvustamine ja väärtustamine. “Hästi läks korda ja pälvis isegi rahvusvahelise tunnustuse meie koostöös hiidlastega läbiviidud Sirguvate Söögisellide projekt,” märkis ta, lisades, et algatatud ja edendada püütud on ka “Saaremaa ehtsa toote” märgiga seotud tegevusi. “Plaanime ka uuel perioodil jätkata kohaliku toidu ja Saaremaa tootjate märgi teemadega.”

Koostöös Hiiumaa LEADER-tegevusgrupi, hiidlaste koostöökoguga korraldatud koolitusreisi eesmärk on Hiiu- ja Saaremaa tutvustamine turistidele ja võimalikele investoritele sihtkohana, samuti tutvustada Saaremaad kohaliku toidu ja märgi “Saaremaa ehtne toode” kaudu.

EXPO raames on planeeritud osaleda Itaalia turu infopäeval, tutvustades Saaremaad kui sihtkohta Itaalia turismi promootoritele. Mitte vähem oluline eesmärk on näha, mida Itaalia LEADER-tegevusgrupid on teinud, nendega sidemeid luua ja kogemusi vahetada.

Itaalias võõrustab saarlaste-hiidlaste gruppi sealne kohalik LEADER-tegevusgrupp GAL Oltrepò Mantovano ning põhiliste teemadena on välja toodud taas kohalik toit, aga ka väikeettevõtlus ja energeetika. “Oma liikmesorganisatsioonide esindajatele – Helena Erik Muhu turismi assotsiatsioonist, Maarika Toomel MTÜ-st Meremaa, Angela Nairis SA-st Saaremaa Turism, Kaira Kivi, kes reisi planeerimise ajal töötas veel Saaremaa arenduskeskuses –, pakumegi võimalust selleks, kuna turismi ja saaremaise toiduga seotud inimeste kaudu on kasutegur kogu Saaremaa jaoks loodetavasti suurim.”

Samuti on kasusaajad tänu LEADER-programmi Saaremaa arendamiseks ettenähtud summadele kõik piirkonna elanikud. Milanosse sõidab koostöökogu esindajana ka Terje Aus ja ka hiidlaste tegevusgrupist osaleb viis inimest.

Angela Nairis tõdes, et tema on kutse üle osaleda sellisel Saaremaad tutvustaval reisil ülimalt tänulik. “EXPO-lt ei oska ette midagi oodata, kuna pole kunagi ühelgi käinud, aga küllap oskan öelda, kui tagasi oleme,” muheles ta. “Ettekujutus on, et see on midagi suurt, võimast, informatiivset – kas see ka nii on, eks paistab.”

Sama päeva õhtul osaletakse EAS-i Turismiarenduskeskus poolt EXPO raames korraldataval Itaalia turu infopäeval. Infopäev on planeeritud õhtuse aperitivo-ürituse vormis, kus esitletakse Eestit kui turismisihtkohta. Seal jagatakse ka Saare maakonna turismikatalooge.

Kahel järgmisel päeval sõidetakse Milanost välja, et tutvuda sealse LEADER-tegevusgrupi ja nende projektidega. “Planeeritud programm tõotab tulla ülimalt põnev,” nentis Angela Nairis õhinal.

Iga osaleja maksab reisi eest osalustasu 200 eurot.

Print Friendly, PDF & Email