Paneks e-diagnoosi

Tihtipeale vaadatakse nii kaugele tulevikku, et olevik jääb veidi varju. Eks ole nii ka e-perearstikeskuse teema puhul. Nooremale põlvkonnale poleks sellise süsteemi kasutamine kindlasti kuigi keeruline, kuid arsti ja eriti perearsti vajab tihtipeale enam just vanem generatsioon. Mõistagi saavad ka praegused noored, kes arvutitega rohkem harjunud on, kunagi vanaks.

Kuidas e-rakendus täpselt töötaks ja millised “visiidid” veebis ära teha saaks, on ilmselt juba arutelude küsimus. Arutamist vääriks aga kindlasti ka see, kuidas mõjutab e-arstiteenus inimeste kalduvust iseendale diagnoose panna. Üsna lihtne on arvutist järele vaadata, mis sümptomid mis haigusele vastavad. Edasi on võimalik vaadata, mis ravimid või ravimeetodid selle tervisehäda korral aitavad. Kas järgmine samm on see, et võib ise endale ka retsepti kirjutada?

E-perearstiteenuse puhul põhineks igasugune diagnoos ju peaasjalikult sellel, mida inimene ise oskab rääkida. Arst teda ei näe ja analüüsimiseks proove ka võtta ei saa. Lihtsalt infovahetamiseks on aga tegelikult kõiksugused e-kanalid ju juba olemas.

Print Friendly, PDF & Email