Aasta ema Marve Koppel: igas lapses on midagi positiivset

PÄIKSELINE NAINE: Marve Koppeli arvates on ema ülesanne perekonnas olla parasjagu nõudlik ja pakkuda kodusoojust. Foto: Tambet Allik

PÄIKSELINE NAINE: Marve Koppeli arvates on ema ülesanne perekonnas olla parasjagu nõudlik ja pakkuda kodusoojust. Foto: Tambet Allik

Tänavune aasta ema, Kuressaare ametikooli õpetaja Marve Koppel on alati naeratav päikseline naine, kes on enda sõnutsi terve ja tugeva pere eestvõitleja.

Tema peres on isa sama oluline kui ema ning olulised on ka pereväärtused. “Et isa oleks lastele eeskujuks. Ema osa on parasjagu nõudlikkust, kodusoojus ja oskus kuulata.”

Samuti ei soosita nende peres niisama kooselamist, suhted tuleb ametlikult kinnitada. Marve ja Jüri said kokku suvepäevadel Pärnu maakonnas ning on praeguseks abielus olnud juba 34 aastat. Ka pojad Mihkel ja Hannes on oma kaasadega abielu ametlikult vormistanud.

Marve, kes on õppinud kasvatusteadusi, teab, et head lapsed kasvavad vitsata. Samuti tuleb alati toetada laste valikuid ja neid tunnustada. “Olen oma õpilastele ikka öelnud, et igas lapses on midagi positiivset, see tuleb vaid üles leida.”

Oma abikaasale Jürile jagub Marvel ainult kiidusõnu. Jüri, kes on töötanud ka fotograafina, on ametilt geodeet ja eraettevõtja ning kuldsete kätega mees. Ta remondib, ehitab, parandab autosid. Isa eeskujul on seda kõike õppinud ka poisid.

Marve peres on tõeline meestevägi. Neil on kolm poega: vanim poeg Hannes (33) on endine linnaarhitekt, kes vahetas ametnikutöö erasektoris arhitektina tegutsemise vastu. Hannesest kaks aastat noorem Mihkel (31) on samuti Saaremaal tuntud arhitekt ning pere noorim, Edgar (26), on hariduselt geograaf ja töötab kaitseväes. Hannesel on kaks poega Karl ja Kusti, Mihklil on pooleteistaastane poeg Toomas.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email