Laine Sepale anti üle teenetemärk (FOTOD)

TUNNUSTUS: Laine Sepale andis teenetemärgi üle linnapea Madis Kallas. Foto: Raul Vinni

TUNNUSTUS: Laine Sepale andis teenetemärgi üle linnapea Madis Kallas. Foto: Raul Vinni

Kuressaare linna teenetemärgi pidulik üleandmise tseremoonia raekojas kujunes tõeliseks kontserdiks.

Üles astusid Laine Sepa praegused õpilased ja üllatusesinejana endine õpilane Johannes Põlda, kes praegu Helsingis Sibeliuse akadeemias bakalaureusekraadi omandab.

Laine Sepp sõnas, et on tunnustuse eest siiralt tänulik. Ta rõhutas, et üksinda poleks ta midagi saavutanud, vaid ikka koos õpilaste ja nende toetavate vanematega. Oma sõnavõtu lõpus lubas ta, et töötab edasi.

Teenetemärgi saajat õnnitlema tulnud saarlasest kultuuriminister Indrek Saar ütles, et ta on alati kummardanud õpetajate ees, tänu kelle tööle ja hoolele saavad noortest inimesed. “Võib imetleda muusikaõpetajate tööd, kuidas oma järjekindlusega suunavad lapsi muusika kaudu otsima harmooniat,” lisas Saar.

Laine Sepa imetlusväärse töö kinnituseks oli ka tema endise õpilase Johannes Põlda ülesastumine. Noormees tuli Kuressaarde spetsiaalselt selleks, et esineda teenetemärgi üleandmistseremoonial. Juba eile õhtul sõitis ta viimase laevaga tagasi Helsingisse, et täna kooli lõpetamiseks vajalikku esseed kirjutada. Põldaga võttis ühendust ja kutsus ta esinema linnasekretär Eero Lapp.

Linnavolikogu otsusega teenetemärgi saanud muusikakooli metoodik-õpetaja Laine Sepp on olnud viiuli-, vioola- ja tšelloõpetaja 1972. aastast. Lisaks on ta aastaid korraldanud rahvusvahelist poiste keelpillifestivali Kuressaares. Sepa õpilased on edukalt osalenud rahvusvahelistel muusikakonkurssidel ja ta ise on osalenud mitmete rahvusvaheliste konkursside žürii töös. Laine Sepp on ainuke viiuliõpetaja Eestis, kes ka tšellot õpetab.

Print Friendly, PDF & Email