Valla eakate tervisepäeval saime palju targemaks

PEAVAD TERVISEST LUGU: Vasakult Laine Viil, Arjadena Koppel, Maaja Vabrit, Milvi Viss, Malle Tarvis, Helju Metsniit, Karin Lusikas. Foto: Andla Rüütel

PEAVAD TERVISEST LUGU: Vasakult Laine Viil, Arjadena Koppel, Maaja Vabrit, Milvi Viss, Malle Tarvis, Helju Metsniit, Karin Lusikas. Foto: Andla Rüütel

Orissaare tugikeskus koos seltsinguga Orissaare Eakad ja MTÜ-ga Orissaare Sport korraldas juba mitmendat korda valla eakatele tervisepäeva.

Eeakad saavad kuulata terviseteemalisi loenguid, osaleda vildiviskevõistlusel ja turgutada end tervislike vahepaladega. Võimalusel saab mõõta vererõhku, määrata kolesteroolitaset jms.

Kuigi olime kuulutusele märkinud, et eakad saavad mõõta vererõhku, jäi see kahjuks ära, kuna perearstikeskuse meditsiiniõde ei näinud sellel mingit mõtet ja keeldus. Mulle isiklikult jäi sellest suhtumisest veider tunne. Õnneks ei soovinud keegi tungivalt oma vererõhku mõõta.

Ka eakate päeval, mis toimub Tallinnas Salme kultuurikeskuses juba mitmendat aastat, pakutakse vanematele inimestele võimalust oma tervisenäitajaid kontrollida.

Meie seekordne tervisealane loeng oli sellest, kuidas märgata oma keha vaevusi ja ise midagi ära teha, pidades silmas hiina meditsiini põhimõtteid. Loengu pidas dr Rene Bürkland, kes on lõpetanud üldarstina Tartu ülikooli ja õppinud Hiina ülikoolides neli aastat hiina meditsiini. Dr Bürkland on väga populaarne esineja ning see oli esimene kord, kui ta pidas loengu Saaremaal. Nii et meie eakatele avanes harukordne võimalus.

Loengus õpetas doktor, milliste harjutustega hommikul energia oma kehas liikuma panna, kuidas ära tunda häireid oma keha talitluses ja mida selleks ette võtta. Usun, et need, kes kohale tulid, said palju targemaks ning teevadki edaspidi ise midagi oma tervise heaks. Iga inimene teab ise, kuidas ta oma tervise eest hoolitseb.

Oli ka võimalus osta Hiina ravimtaimi. Hiljem turgutasid eakad end tervislike snäkkidega ning siis asuti mõõtu võtma vildiviskes. See toimus üldise rõõmsa aplausi saatel, sest ületati eelmiste aastate parimaid tulemusi.

Seekordse võistluse võitis Milvi Viss, teiseks tuli Maaja Vabrit, kolmandaks Laine Viil. Diplomi, millel tulemus kirjas, said kõik osavõtjad. Juba teist aastat jäi meeste osas võitja selgitamata, sest polnud ühtki osavõtjat. Koju mindi uute teadmiste ja rõõmsa meelega.

Tänan eriti Andla Rüütlit, kes on alati meelsasti meie üritusi toetanud, ja Tiit Uspenskit, tänu kellele saime ruume kasutada tasuta, samuti kõiki seltsingu prouasid, kes aitasid tervisepäeva läbi viia.

Ilusat kevade algust ja ikka tervist, tervist, tervist!

Maaja Vabrit

Print Friendly, PDF & Email