Rootsi lennundusfirmad nõuvad Aviesi pankrotti (4)

Rootsi ettevõtted Swedewings AB ja Bromma Air Maintenance AB nõuavad kohtus Eesti lennufirma Avies AS-i pankroti väljakuulutamist. Istungid pankrotiavalduste arutamiseks toimusid eile Harju maakohtus.

“Kohus otsustab 15. mail, kas nimetada ajutine pankrotihaldur või mitte,” ütles Harju maakohtu pressinõunik Kristina Ots Kadi raadiole.

Rootsi transpordiamet lõpetas tänavu märtsi alguses päevapealt Aviesiga sõlmitud kolm teeninduslepingut ega sõlmi lennufirmaga enam uusi. Lennufirmale heidetakse ette lendude ärajäämist, hilinemist ja põhjendamatut ebatäpsust.

Intrum Justitia jurist Reelika Tuisk, kes esitab Aviesi vastu pankrotiavalduse esitanud Swedewingsi, ütles Postimehe äriuudistele, et Avies jäi võlgu juba mullu suvel ja see on lennufirma võla kolmekordistanud. Juristi sõnul on ettevõtte põhinõue 50 000 USA dollarit, kuid lisanduva viivise tõttu on summa nüüdseks enam kui kolmekordistunud.

Aviesi tegevjuht Allan Soll ütles, et võlgnevuse suuruses on erimeelsused, kuid nõuded ei ole neile üle jõu käivad. “Siin on tegemist eriarvamustega ja väikekreeditoridega, oleme proovinud kokkuleppeni jõuda, aga pole jõudnud, nii et nad kasutasid seda väga ootamatult. Oleme tõesti teinud kõik endast sõltuva, et seda lahendada,” ütles lennufirma Avies juht Allan Soll BNS-ile. Soll lisas, et ettevõte on stabiliseeritud ja praegu on vaja kõik kokkutõmbamise valud üle elada ning loodetakse ikka jätkata väikese lennundusettevõttena ja teenindada saari korralikult.

Print Friendly, PDF & Email