Tudengid vaaritasid mõisatoite

MÕISATOIT KÜLALISTELE: Neljapäeval valmistasid tudengid Kaidi Kuusk (vasakul) Kuressaarest ja Liisa Leppik Lääne-Saare vallast mõisatoite, mida hindajad-degusteerijad vaid kiitsid. Foto: Laura Pajula

MÕISATOIT KÜLALISTELE: Neljapäeval valmistasid tudengid Kaidi Kuusk (vasakul) Kuressaarest ja Liisa Leppik Lääne-Saare vallast mõisatoite, mida hindajad-degusteerijad vaid kiitsid. Foto: Laura Pajula

Jürikuu viimasel päeval hindasid asjatundjad Loona mõisa kaminasaalis Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži turismi- ja toitlustuskorralduse kolmanda kursuse tudengite presenteeritavaid ja serveeritavaid mõisatoite. Hinnang oli valdavalt üksmeelne – menüü on rikkalik ja toidud maitsvad.

Kolledži toiduainete tehnoloogia lektori ja projektijuhi Eeve Kärblase sõnul ootavad üliõpilased igal kevadel seda päeva, mil saavad maakonna mingis toitlustuskohas oma oskused peale teoreetiliste teadmiste omandamist ka praktikas proovile panna.

“See on vastutustunde ja ühistöö kasvatamine, mida kontrolltöödega teha ei saa. Need on sotsiaalsed oskused, mida me samuti oma tudengitele anname,” selgitas õppejõud tudengite praktilise töö tähtsust.

Tudengite viimasest praktilisest ühistööst said mõisatoitude degusteerijad sõna otseses mõttes maitse suhu.

Mõisatoitude uurimise ja arendamisega tegelenud tudengid kaevasid kõigepealt välja andmed Loona mõisa kohta, selgitasid välja koostööpartnerid ning laiema eesmärgina on sihikule võetud Lääne- ja Loode-Saaremaa toidutee kavandamine. Kasutusele võetakse vanad retseptid ja traditsioonid, et kaugemas perspektiivis luua turistide jaoks vajalik teenus.

Tudengite uurimistöö sisaldas ka talu- ja mõisatoitude eristamist. Eeve Kärblase hinnangul erinevad mõisatoidud talutoitudest üsnagi palju.

“Talupojal olid toitvamad toidud. Mõisnike toidulaual olid kergemad ja peenemad road. Mõisasaksad tõid üsnagi palju toiduaineid sisse välismaalt. Kuna metsad kuulusid mõisnikele, siis saadi toidulisa sealtki,” teab toiduspetsialist.

Degusteerijad said seekord maitsta üsna palju kohalikest produktidest tehtud suupisteid. Komponentidena oli kasutatud sparglit, maapirni, metsamarju (sealhulgas pihlakamarju), rabarberit, küüslauku, karulauku, piparmünti jne.

“Mida me oma külalistele pakume? Ikka seda, mis sellele piirkonnale omane,” toonitas Kärblane.

Saaremaa neiu Liisa Leppik arvas, et Loonal andsid kõik tudengid endast parima. Päev läks täie ette. Tallinnast Kuressaare kolledžisse õppima tulnud Katrin Kutsar, kes juhtis Loonal päevaprogrammi, ütles, et kool on talle tulevaseks tööks hea ettevalmistuse andnud. Pärast kooli lõpetamist läheb Katrin tööle pealinna. “Sidemed Saaremaaga ei katke. Minu vanaema on Saaremaalt,” märkis Valjala koguduse kunagise õpetaja Gustav Kutsari lapselaps.

Loona mõisa uus peakokk Katriin Kassuk ütles, et kogu mõisa väike töökas kollektiiv on turismihooajaks valmis. Varem Papissaares suitsulestameistrina tegutsenud ja mullu Kuressaare ametikoolis koka eriala omandanud Katriin tõdes, et tudengite väljatöötatud menüüd saab ta mõisa köögis ka igapäevaselt kasutada.

Mõisa perenaine Maarika Toomel tundis heameelt, et turismihooaeg toob mõisasse taas uue hingamise. “Tulem, mis siin tänavu ette kanti, on suurepärane. Maikuust alates pakume oma kohvik-restoranis kogu aeg maitsvaid mõisatoite. Huvilised juba käivad. Alles võõrustasime inimesi Valgevenest,” märkis Toomel.

Print Friendly, PDF & Email