GALERII ÜLESKUTSE: Saatke meile oma talgupilte! (UUED FOTOD) (6)

TALGULISED: Esimene foto saabus Saarte Häälele otse ajaloost - rõõmus talgurahvas. Autor: Ando Kõvamees

TALGULISED: Esimene foto saabus Saarte Häälele üleskutse peale otse ajaloost – rõõmus talgurahvas.
Autor: Ando Kõvamees

Laupäeval, 2. mail toimus traditsiooniline Teeme Ära talgupäev, kus saarlastel ja muhulastel oli ühtekokku ilmatu suur hulk talgukohti kirja saanud. Siin-seal tehti talgutöödega algust juba varem ja mõnel pool hiljemgi.

Kutsume seega kõiki lugejaid üles saatma meile oma talgufotosid meiliaadressil uudis@saartehaal.ee. Pole üldse vahet, kas fotod on tehtud telefonitsi või fotokaameraga – ootame kõiksugu jäädvustusi. Ka videoklippe, kui midagi eriti vahvat vajab täispildi edasiandmiseks purki püüdmist.

Teeme  Saarte Hääle veebilehele üheskoos ühe suure ja uhke talgugalerii ehk teisisõnu teeme sedamoodi siis ka ära! Juba on tragimad saatnud meile fotosid talgutest Abruka saarel ja Mõnnuste kalmistul, Leisi jaanituleplatsi taastamiselt, Randvere talgutelt, aga ka Kahutsi küla vanimatest talgulistest Senta ja Arno Gustavsonist, kes on mõlemad 80-aastased.

Pilte on laekunud ka tuleohutustalgutelt Astest, Vaiverest ja Uduverest ning talgupildid on meie ühisgaleriis ka Simisti külast Muhumaalt, kus tehti korda küla kiigeplats. Oma pildid saatis ka talgurahvas, kes Tornimäe lasteaia ümbrust korrastas, lõbus seltskond, kes käis Saaremaa loomade turvakodus abis ning korralik pildipank saabus ka Sõrve talgutelt. Talgujäädvustusi laekus ka Tagaverelt ja Valjala maalinnast ja Roobaka mõisapargi talgupäevalt ja Käeslast. Toredaid pilte saadeti ka Undva külast Maali talu talgutelt.

Fotod: Elve Lepik, Rein Lember, Ain, MTÜ Randvere Heaks, Silvar Mehik, Kalmer Saar, Juta Urbalu, Heidi Hanso, Hanna Saar, Merlin Vares, Andres Talk, Aare Martinson, Elle Mäe, Iivi Vikat, Maive Õispuu, Anneli Teppo-Toost, Aivi Võsa, Ann Täpp, Kati Nõu.

Print Friendly, PDF & Email