Maria Evestuse sürrealism Disainimajakas

SÜRRID PILDID: Maria Evestusel fantaasiast puudu ei tule. Foto: Tambet Allik

SÜRRID PILDID: Maria Evestusel fantaasiast puudu ei tule. Foto: Tambet Allik

Tartu kõrgema kunstikooli lõpetanud saarlanna Maria Evestuse sürreaalsed ja müstilised teosed kaunistavad Kuressaare ametikooli Disainimaja seinu 18. maini.

Saarte Häälele rääkis küllaltki edukas noor kunstnik, et tegelikult on pooled Disainimajakas väljas olevatest töödest juba müüdud. Maha neid siiski enne ei võeta, kui näitus läbi. Maria Evestus märkis, et kunsti müümise osas on tal ka väljaspool näitust päris hästi läinud. Väga palju Marial töid kunagi üle ei ole, enamasti nii ühe või kahe näituse jagu.

Praegugi saab tema loomingut näha ka Tartu galeriis Noorus. Oluline osa Maria Evestuse talendi austajatest ongi tema töödega tutvunud just Tartus, noore kunsti oksjonil. “Kõik tööd, mis on sinna läinud, on ka müügiks läinud,” kinnitas ta.

Paljude Maria teoste kõrvalt võib leida märke “segatehnika”. Maria selgitas, et oma teosed kavandab ta arvutis ning seejärel läheb maalimiseks, kleepimiseks ja lakkimiseks. Eriti hingelähedane on sürrealismi viljelevale kunstnikule kollaažitehnika.

Ideedest Marial oma sõnul puudu ei tule. “Oma mõtetes olen juba kolm näitust ees,” kinnitas ta. Töö kõrvalt on Marial parajalt aega loominguga tegelemiseks. Nimelt annab ta Kuressaare ametikoolis kolmele grupile maalimis- ja värvusõpetuse tunde. “Need on minu jaoks huvitavamad ained, olen väga rahul,” lisas Maria, tähendades, et ei välista, et võib huvi korral ka kollaažitehnika kursuse läbi viia.

Ühe tuntuima Saaremaa kunstniku Erki Evestuse tütre Maria Evestuse loomingul ja näitustel saab silma peal hoida tema kodu- ja Facebooki lehe kaudu. Suvel lähevad tema tööd üles Mustjala Musta Jala galeriisse.

Print Friendly, PDF & Email