Sääre kilomeetri-postist saab infokandja (2)

Torgu vallavolikogus mõlgutati mõtteid selle üle, et Sõrve säärel tuletorni kõrval asuv endine kilomeetripost, millel pole praegu mitte mingit otstarvet, võiks saada kohaliku info kandjaks. Kaupo Vipi idee pälvis ka volinike heakskiidu ja saab teoks tehtud.

Volinik Vipp ütles, et vastu ei olnud ta mõttele keegi. Kaupo Vipi sõnul on endine kilomeetripost praegu lihtsalt üks hall post.

Samas saaks seda ära kasutada, kui post korralikult kujundada, kanda sinna peale Torgu ajaloo- ja olevikuteemalised sümbolid ja märgid.

Nii saaks näiteks ära märkida ka Torgu kuningriigi. Vipi sõnutsi saaks sinna lisada ka ilmastikukindla teadetetahvli külastajale vajaliku infoga.

Kuigi Sõrve külastuskeskus asub kohe seal kõrval, ei pruugi Vipi arvates kõik inimesed sellesse majja sisse astuda.

Kaupo Vipp rääkis, et ega tal posti täpse päritolu kohta väga kindlat infot olegi. Ta pakkus, et tegu on esimese vabariigi ajal pandud postiga, mis näitas kaugust Kuressaarest. Nõukogude ajal värvisid piirivalvurid posti üle.

Millal posti kallal toimetamiseks läheb, Vipp öelda ei osanud. Nimelt püütakse ideele projektide abil ka rahalist tuge saada.

Print Friendly, PDF & Email