Saaremaa Teater tuli Provintsi-teatripäevadelt grand prix´ga

ERIPREEMIA: Pliuhkami roll tõi eripreemia Rando Väljaotsale. Fotol koos Roosiga (Merike Meriloo) lavastuses “Millal küll Kalev koju jõuab”. Foto: Tambet Allik

ERIPREEMIA: Pliuhkami roll tõi eripreemia Rando Väljaotsale. Fotol koos Roosiga (Merike Meriloo) lavastuses “Millal küll Kalev koju jõuab”. Foto: Tambet Allik

Laupäeval ja pühapäeval Hanila vallas Kõmsi rahvamajas toimunud Lääne-Eesti maakondade harrastusteatrite festivalil Provintsiteatripäevad 2015 läks saarlastel väga hästi.

Grand prix´ pälvis Saaremaa Teatri lavastus “Millal küll Kalev koju jõuab” (lavastaja Väino Uibo). Laureaadiks tunnistati Tornimäe rahvamaja näiteselts Tungal, kes käis festivalil Arvo Valtoni “Kahekõnedega” (lavastaja Krista Kütt) ja Salme vallateater, kes mängis Willy Russelli “Reispassi” (lavastaja Maire Sillavee).

Parima naisnäitlejatiitli pälvis Aili Salong Taritu tubateatrist. Eripreemiad parima kõrvalosa eest said Raivo Kabur ja Ingrid Holm Tornimäe Tunglast, Rando Väljaots Saaremaa Teatrist Pliuhkami rolli eest ning Meelis Juhandi Salme vallateatrist Dennis Caini rolli eest “Reispassis”.

“Muidugi on emotsioonid laes, teist aastat järjest on parima tulemusega ära tuldud,” ütles Saaremaa Teatri MTÜ juhatuse esimees Elli Tänavots, lisades, et see tähendab, et hoitakse saavutatud taset ja allahindlust ei tehta.

“Vähem oluline ei ole meie jaoks kõigi Saaremaa harrastustruppide saavutus, iga Saaremaale tulnud tiitel on nagu oma,” rääkis ta, tähendades, et nii hea tulemus kutsub järgmisel aastal veelgi rohkem pingutama. “Selliseid tiitleid on Saaremaale vaja ja mida rohkem, seda uhkem. Saaremaa harrastusteatrid on tublid,” kinnitas ta.

Saaremaa Teatri edu saladuseks peab Elli Tänavots kindlasti ühtehoidmist ja tugevat koostööd. “Väga tähtis on ka näitlejate proovides tehtav koolitöö, kus praktika ja teooria käivad käsikäes,” märkis ta, viidates, et üks täiustab teist: range lavastaja, arenev näitleja, loominguline kunstnik.

Lavastust “Millal küll Kalev koju jõuab” on nüüdseks mängitud 14 korda ja publik pole kiitusega kitsi olnud. “Eesmärk oli pakkuda rahvale vinget teatrielamust ning see, et meid nii uhkelt tunnustati, on ainult n-ö kirss tordil.”

Festivali peakorraldaja, Kõmsi rahvamaja juhataja Lea Mäeorg ütles, et saarlased olid väljas seitsme trupiga ja olid tõsiselt ette valmistunud. “Oli näha, et südamega tehtud etendused,” kinnitas ta. Mäeoru sõnul sujus korralduslikult kõik.

Osalejaid oli kohal üle saja ja ka publiku arvukuse üle ei saanud kurta. “Nii et meie oleme igati rahul,” sõnas ta.

Saaremaad esindasid Taritu tubateater, Tornimäe rahvamaja näitering Tungal, Saaremaa Teater MTÜ, Orissaare kultuurimaja näitering Orezare, Kärla Võsateater, Salme vallateater ja Tornimäe näiteselts. Provintsiteatripäevadel osales kokku 12 truppi. Žüriisse kuulusid vabakutseline näitleja ja lavastaja Raivo Trass, Maret Oomer Eesti harrastusteatrite liidust, helilooja Ivar Malmet ja lavastaja Raul Tammet.

Print Friendly, PDF & Email