Hindrek Pulk ja Timo Tammemaa pommitasid Pärnu tiitlivõidule (1)

MEISTRID: Hindrek Pulk ja Timo Tammemaa blokis. Foto: Alver Kivi

MEISTRID: Hindrek Pulk ja Timo Tammemaa blokis. Foto: Alver Kivi

Pärnu võrkpalliklubi võitis 11 aasta järel saarlaste Hindrek Pulga ja Timo Tammemaa toel taas meistrikulla, kui finaalseerias alistati BIGBANK Tartu mängudega 4 : 1.

Diagonaalründaja Hindrek Pulk tunnistas, et meistritiitliga sai üks suur unistus ja eesmärk täidetud. “Mängisime läbi terve hooaja Tartu vastu hästi ja suutsime ka seerias oma paremuse maksma panna. Meil oli ühtlane võistkond ja vajalikul hetkel oli ka pingilt võrdväärne vahetus võtta,” lausus ta.

Pühapäeval, kui seeria viiendas mängus alistati Bigbank Tartu koduväljakul tulemusega 3 : 0, oli võidu sepistamisel taas tähtis roll Hindrek Pulgal, kes pakkus serviseeria, mida meenutatakse veel aastate pärastki.

Kui saarlane asus servima, juhtis Pärnu 2 : 1, ja kui ta lõpetas, oli skoor 15 : 1. Kusjuures Pulk oli vahepeal löönud kuus ässa, neist seisult 11 : 1 viis tükki järjest. Mängu lõpuks kogunes tema arvele servipunkte 10.

“Kui algul ei jõudnud see mulle kohale, siis serviga 10 punkti tuua on kindlasti olnud minu elu üks tipphetkedest,” märkis Hindrek Pulk, lisades, et muidugi oli tal selles mängus ka õnne.

Viimases mängus näidatud võimsa mängu tulemusena tõusis Hindrek Pulk ka finaalseeria suurimaks punktitoojaks ja parimaks ka ässade arvestuses. Tema arvele kogunes 84 punkti.

“Üldiselt võib seeria mängudega rahule jääda, kuigi väsimus andis tunda ning ei olnud seda vajalikku võimu lõpuni sees ja lõppkokkuvõttes olen täitsa tühi,” kurtis pallur.

Samas luges Hindrek Pulk hooaja tänu meistritiitlile ja karikavõidule kordaläinuks. “Isiklikult suutsin end tõestada,” märkis ta. “Kui eelmisel aastal oli minu hea mäng paljudele üllatus, siis seekord seda juba oodati ja üldiselt sain ka hakkama.”
Samas on meedias levinud uudis, et Hindrek Pulk loobus koondises osalemisest, keskendub tööle ja võib tippvõrkpallist üldse loobuda. “Seda ma hetkel ei kommenteeriks, vaatame,” lausus ta.

Pronksmedalid kuuluvad TTÜ-le, kes võitis kolmes mängus Selver Tallinna. Saarlastest astusid poodiumile Siim Ennemuist, Mihkel Tanila, Alari Saar ja Mart Targem.

Libero Alari Saar ütles, et võidetud pronksmedal on ikka väga oluline, kuigi meeskond oli võimeline ka enamaks. “Parem tulemus jäi meie oma halva mängu taha,” tõdes ta. “Kindlasti oleksime suutnud sellise mänguga, nagu mängisime Selveri vastu, võrdselt mängida ka Tartuga. Selveri mängisime üle meeskonnavaimuga ja hea serviga. Hooajaga võib rahule jääda, sest saime kaks kolmandat kohta ja ühel korral tulime teiseks.”

Mihkel Tanila tunnistas, et meeskond pole varem nii stabiilset hooaega teinud. TTÜ oli Schenker Cupi esimene, Eesti karikavõistluste teine, Schenkeri liiga põhiturniiri esimene, Schenkeri liiga kolmas ja Eesti meistrivõistluste kolmas.

“Et pronksiseeria 3 : 0 lõpetada, oli vaja ennast kokku võtta ja kõvasti pingutada,” tõdes temporündaja, lisades, et lihtsalt ei tulnud midagi.


Naistele jagus meistrivõistlustel üks kuld-, kaks hõbe- ja kaks pronksmedalit

Eesti naiste võrkpallimeistrivõistlustel võitis Kohila VK-ga kuldmedali Liisel Nelis, hõbeda said TTÜ-ga Maali Kanemägi ja Kaisa Õunpuu ning pronksi TÜ/Eedeniga Kadi Mägi ja Krista Vahter.

Kohila alistas finaalseerias TTÜ kindlalt kolmes mängus. “Kas nüüd just kindlalt, pigem sihikindlalt,” tunnistas Liisel Nelis. “Ülesanne oli meile antud mängida kvaliteetselt ja tuli keskenduda oma mängule. Ja eks me ikka uhasime platsil ja võitsime selle tiitli endale. Pall on ümmargune ja iga mängu tuli võtta mõistusega.”

Kolmest mängust kujunes finaalivääriliseks vaid teine, mille Kohila VK võitis 3 : 2. “Meie sooritus oli nüri, aga piisav võitmiseks,” lausus Liisel Nelis. “TTÜ on tubli naiskond, aga meie suutsime geimi lõpud realiseerida, seepärast saavutasime võidu.”

Oma panusega on Liisel Nelis rahul, sest tegi treeneri silmis vajaliku töö, kuigi oleks tahtnud veel rohkem ära teha. Hooaeg oli tema hinnangul kurnav, täis üllatusi ja takistusi.

Kuigi enne finaalseeria algust loeti paljude hinnangul favoriidiks Kohila naiskonda, nägi Kaisa Õunpuu võimalust tiitlile mängida ka TTÜ-l, kuid tema hinnangul oleks tiitlikaitsja ülemängimiseks olnud vaja ka koduväljaku eelist. “Meil oli ilusaid õnnestumisi Kohila saalis väga vähe ja samas tegid ka vastased meie saalis palju lihtsaid vigu,” selgitas ta. “Muidugi ei tohi unustada kaasaelajaid, kes kodunaiskonda väga tugevalt ergutasid. Oleks põhiturniiril saanud esikoha ja seeriat kodus alustanud, oleks asi võinud ehk teisiti minna, kuid oletada võib tagantjärele palju.”

TTÜ üks liidreid Maali Kanemägi valiti meistriliiga sümboolsesse seitsmikusse kui parim temporündaja. Kanemägi tunnistas, et kindlasti nägi naiskond enne seeriat ka kulla võimalust, kuid ainult 2 : 3 kaotatud teine mäng oli see, kus suudeti oma mäng ja koostöö kodupubliku toel väga hästi käima saada.

“Vastane mängis meid üle oma tugeva serviga, mida nii esimeses kui ka kolmandas mängus väga hästi kätte ei saanud,” selgitas ta. “Meie oma serv nii hea ei olnud ja tegime palju vigu. Samuti oli nende rünnak palju efektiivsem ja jõulisem ning ka kaitse töötas paremini.”

Pronksiseerias Tallinna Ülikooli üle mänginud Tartu Ülikool/Eedeni üks liidreid Kadi Mägi tunnistas, et medal on alati oluline. “Meie eesmärk oli tegelikult ikka finaali jõuda ja ega meil see kaugel olnud ka. TTÜ mängis aga poolfinaalides kindlamalt ja kahjuks pidime leppima pronksimänguga,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email