Saarlased on keskmisest teadlikumad lapsevanemad

Saare maakonna lapsevanematel on alaealiste alkoholitarbimisest tulenevatest riskidest teadlikumad kui enamiku teiste maakondade esindajad.

Siseministeeriumi programmi raames toimuva üle-eestilise ennetuskampaania “Tark vanem” veebitesti tulemuste põhjal kuulub Saare maakonnale maakondade arvestuses Rapla- ja Ida-Virumaa järel kolmas koht. Tagasihoidlikumad punktid on aga saadud Valga-, Hiiu- ja Viljandimaal.

Kampaania veebitest näitas, et Eesti lapsevanemate teadmised laste alkoholitarbimisest tulenevatest riskidest on tõusuteel.

“Maakondade keskmised punktisummad olid üsna tasavägised,” tõdes programmi meediasuhete eest hoolitsev Karilin Engelbrecht. Tema andmeil on Saaremaalt praeguseks oma tulemuse registreerinud 86 vastajat: Valjala, Tornimäe, Kärla, Aste, Muhu ja Salme põhikoolist, Saaremaa ühisgümnaasiumist, Orissaare gümnaasiumist, Kaali koolist, Kahtla ja Mustjala lasteaed-põhikoolist, Leisi keskkoolist, Kuressaare Vanalinna koolist ja Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumist.
“Vastajaid on kindlasti rohkemgi, kuid statistikat saame teha selle põhjal, kes oma tulemuse ka registreerinud on,” märkis Engelbrecht.

Seni on oma teadmisi testinud ligi 25 000 vastajat. Oma testi tulemuse on registreerinud üle 4000 inimese. Aasta lõpuks selgitatakse testi täitnute põhjal välja ka kõige teadlikumate vanematega kool Eestis.

Siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika nõuniku Jenny Jakobsoni sõnul näitab suur huvi testi vastu seda, et vanemad teevad laste kasvatustöös ja riskide ennetamises järjest teadlikumaid valikuid. “Eestis proovib alkoholi iga kolmas laps juba 11-aastaselt ning 2015. aasta esimeses kvartalis registreeriti politseis igas kuus üle 260 alkoholi tarvitanud lapse,” rääkis Jakobson, lisades, et paraku kasvab selliste juhtumite arv soojemate ilmade ja grillihooaja saabumisega tavaliselt veelgi.

Print Friendly, PDF & Email