Möödunud aastasse jäi kolm uppumist ja üks tulesurm

Saare maakonnas hukkus mullu tulekahjus üks inimene, uppumissurmi oli aga kolm.

“Kõige parem oleks muidugi aasta, kus ei hukku ainsatki inimest, aga hukkunute arvu poolest on olnud ka tumedamaid aastaid kui mullune,” tõdes Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe. “Kuid on ka helgemaid olnud.”

Päästeameti andmetele tuginenud Tervise Arengu Instituudi statistika aastate 2004–2014 kohta näitab, et vaid 2008. aasta möödus Saare maakonnas nii, et tulekahjus ei hukkunud ühtki inimest. Kõige rohkem tulesurmi oli aga 2006. aastal, koguni kuus. Enamasti on tulekahjudes hukkunud üks-kaks inimest aastas, 2007. aastal oli see arv neli ja 2013. aastal kolm.

“Sellest alates, kui on paigaldatud koduseid suitsuandureid, on hukkunute osakaal oluliselt vähenenud,” tõdes Lindmäe.

Uppumissurmi oli mullu Saare maakonnas õnneks märgatavalt vähem kui 2010. aastal, mil elu kaotas kaheksa inimest. Kahel varasemal, nii 2008. kui ka 2009. aastal uppus kuus inimest.

“See, milliseks kujuneb aasta hukkunute arvu poolest, on natuke õnneasi, ent palju oleneb inimestest endist – milline on nende riskikäitumine, kui ohuteadlikud nad on ja kuidas nad on end võimalikeks ohtudeks ette valmistanud.”
Lindmäe hinnangul on inimeste teadlikkuse tõstmisel olnud abiks mitmesugused kampaaniad, näiteks veeohutuse-teemalised.

“Vahel on nii, et teatakse küll, kuidas peaks, aga inimeste oma hoiakud on veel natuke lombakad,” nentis Lindmäe. “Samas on inimesed vahel teinud kõik selleks, et õnnetusi vältida, ent need võivad halbade asjade kokkulangemise tõttu ikka juhtuda.”

Kogu Eesti peale hukkus mullu tulekahjudes 54 inimest. Vaid Põlva- ja Hiiumaal ei olnud ühtki tulesurma. Tulesurmade arvu poolest oli aga esikohal Harju maakond 18 hukkunuga, järgnes Tartu maakond üheksa ja Ida-Virumaa seitsme hukkunuga.

Päästeameti andmeil uppus Eestis mullu 69 inimest. Kolmel varasemal aastal oli see arv tunduvalt väiksem: 2011. aastal 55, 2012. aastal 54 ja 2013. aastal 56. Samas registreeris päästeamet 2010. aastal koguni 97 uppumist.

Print Friendly, PDF & Email