MiaMee paneb kultuurikeskuse kõlama

Reede õhtul kutsub Jazzkaar kõiki saarlasi MiaMee kontserdile. MiaMee on lauljatar Liina Saare loomingut esitav ansambel, kelle säravad seaded on valminud muusikute ühistööna.

Kontserdil kõlab muusika ansambli eelmisel kevadel väljaantud esikalbumilt “Some Other Me” ja kuuleb ka täiesti uusi lugusid. MiaMee helide pool on peamiselt Liina Saare looming, kes otsib muusikast helgust ja salapära. Sõnade loomiseks on MiaMee leidnud inspiratsiooni erinevatelt luuletajatelt nii meilt kui mujalt.

Liina Saare sõnul teeb Kuressaares toimuva kontserdi tavapärasest erinevaks lisaks muusikale videokujundus, mille on spetsiaalselt MiaMee jaoks loonud animaator Andres Tenusaar ehk VJ Tencu.

Bändile nime mõeldes otsis Liina Saar sõnade kõla, mis iseloomustaksid bändi muusikat, ning kuna koosseis sai alguse hoopis Rootsist (MiaMee tšellist Anni Egecioglu on Rootsi päritolu), siis oli oluline, et nimi kõlaks mõlemas keeles samamoodi.

MiaMee muusika on fantaasiarikas, mänguline ja ühendab endas vastandeid – õrnu akustilisi helisid tumeda elektroonikaga, hapraid elemente urbanistlike kõladega, kirjeldas Liina Saar.

Saare sõnul on ansambli liikmed Saaremaal varem eraldi esinenud, kuid selles koosseisus tullakse siia esmakordselt. “Nii et ootusärevus on juba päris suur,” lisas ta. Kuressaarde esinema tulekut põhjendas Saar sellega, et Kuressaares toimub väga häid kontserte ja muid põnevaid kultuuriüritusi. “Tundub, et siinsetele inimestele meeldib väljas käia elavat muusikat kuulamas, nüüd on siis meie kord Kuressaare kultuurikeskus kõlama panna,” rääkis ta.

Ansamblisse kuulub lisaks Liina Saarele Anni Egecioglu, tšellist ja taustavokalist, kes on Rootsi-Türgi pärituolu, kuid elab Helsingis ning on MiaMee kõige rahvusvahelisem liige. Süntesaatori taga on enam tunnustatud eesti pianiste Taavi Kerikmäe. Kitarri mängib MiaMees Mart Soo, kes jazzisõpradele pikemat tutvustamist ilmselt ei vaja, ja trummidel on Ahto Abner. Erikülalise ja mitte sugugi vähem olulise esinejana on laval visuaalkunstnik Tencu.

Print Friendly, PDF & Email