Laevaliinid lähevad tihedamale kevadgraafikule

Tänasest hakkab kolmel Väinamere laevaliinil kehtima tihedam kevadine sõidugraafik, mis toob täiendavaid reise ja väikesi muudatusi.

Kuivastu–Virtsu liinil kehtib suurema osa päevast 35-minutiline graafik. Kevadgraafikusse lisandub kokku 24 reisi nädalas, mis pikendab 35-minutilise sõiduplaani kehtivust päeva ulatuses. Tihedam graafik rakendub nüüd vahemikus kell 10.50 Kuivastust kuni kell 18.45 Virtsust, reedeti lõpeb 35-minutiline graafik kell 21.05 reisiga Virtsust. Muudel aegadel kehtib endiselt 1.10-graafik.

Triigi–Sõru liinil on nüüd reisid iga päev. Tänavu jõuab igapäevane sõiduplaan kahe saare vahelisele liinile poolteist nädalat varem kui eelmisel kevadel. Võrreldes eelmise aastaga on kevadgraafiku väljumisaegades mõned muudatused. Seekord jäävad õhtused reisiajad endiselt Sõrult 17.30 ja Triigist kell 19 nii nagu talvel, ja reedeti on õhtused reisid jätkuvalt Sõrult 15.30 ja Triigist kell 17, mis on samuti erinev mullusest.

Triigi–Sõru liini piletite etteostmise mahtudes toimus aastavahetusest samuti suurem ümberkorraldus. Laeva tekipinnast müüakse sõidukite e-piletitena nüüd välja vähemalt 90 liinimeetrit, üldjärjekorrale jääb alla 40 liinimeetri, mis on olenevalt e-piletiga sõidukite laiusest mitte enam kui 7–8 sõiduautot. Piletite eelmüügi suurem maht tagab kindlustunde reisile pääsemiseks suuremale hulgale sõidukiga reisijatele.

Rohuküla–Heltermaa liinil toimuvad põhigraafikus väljumised taas iga kolme tunni järel.

Print Friendly, PDF & Email