EKRE Saaremaa ringkonda juhib Maria Kaljuste (6)

MITMEKÜLGE: Maria Kaljustel on laialdane huvidering, mille hulka kuuluvad elukestev õpe, teadus ja pärimusturism, elamustoitlustamine, aiandus. Foto: Raul Vinni

MITMEKÜLGNE: Maria Kaljustel on laialdane huvidering, mille hulka kuuluvad elukestev õpe, teadus ja pärimusturism, elamustoitlustamine, aiandus. Foto: Raul Vinni

Reede õhtul taastati Kuressaare linnuses Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Saaremaa ringkond, mille juhatuse esimeheks valiti ettevõtja ja Orissaare vallavolikogu liige Maria Kaljuste.

“Soovin leida, luua ja väärtustada asju, mille poolt me oleme ja mille nimel töötame, selle asemel, et olla kurvad, väsinud ja vastu. Tahan olla see leek, mis paneb inimeste silmad särama,” ütles Maria Kaljuste. Ta lisas, et tema valimisel esimeheks oli nii suur toetus ja üksmeel, tuli talle üllatusena. “Lisaks liikmetele on ühendust võtnud ka kogukondade esindajad ja paljud erakonna toetajaliikmed, kes on pakkunud abi ja tuge,” märkis ta.

Reedel oli Kuressaare linnuse roosasse saali kokku tulnud üle paarikümne inimese. Liitumisavalduse kirjutas kohapeal 11 inimest, kuid nüüdseks on neid Kaljuste sõnul juba juurde tulnud. “Minu suureks rõõmuks oli paljudel soov osaleda ka reaalses igapäevatöös. Nii et ma arvan, et see on väga hea algus ja edasi saab ainult paremaks minna,” kinnitas ta.

Kaljuste sõnul on plaanis Saaremaal tegutseda tasa ja targu. “Kaardistada tuleb liikmed, analüüsida tulevikuperspektiive ja koostada lähi- ja pikaajalisem strateegia,” rääkis ta, mööndes, et väga oluline on kindlasti ka info operatiivne liikuvus. 21. aprillil on näiteks Toompeal tulemas EKRE naisteühenduse suur avakoosolek, kuhu kutsutakse ka saare naisi liituma ja sõna sekka ütlema.

EKRE Saaremaa ringkonna juhatusse kuuluvad lisaks Maria Kaljustele Meelis Malk, Aldo Maksimov, Mik Mölder, Ülo Kannisto, Maarja Kumpas, Aleksander Pupart, Jüri Kuusk ja Indrek Kaesvelt.

Print Friendly, PDF & Email