Kaali 11 õpilast peavad kooliteed jätkama mujal (10)

KAALI KOOL: Direktor prognoosis, et pärast koolikorralduse muudatust on laste arv järgmisel õppeaastal veidi üle kahekümne. Foto: Tõnu Veldre

KAALI KOOL: Direktor prognoosis, et pärast koolikorralduse muudatust on laste arv järgmisel õppeaastal veidi üle kahekümne. Foto: Tõnu Veldre

Kuna Kaali põhikool jätkab sügisest 6-klassilisena, peab 11 praegust 6.–8. klassi õpilast valima edasisteks õpinguteks uue kooli. Koondamisteate on saanud viis õpetajat.

Kooli kodulehe andmeil on sel õppeaastal 6. klassi nimekirjas neli last, kes peavad 7. klassi alustama mõnes teises koolis. Mujal peavad koliteed jätkama ka kaks praegust “seitsmendikku” ja viis “kaheksandikku”.

“Oleme juba enne uue õppeaasta algust suhelnud nende koolidega, kuhu meie õpilased võiksid või saaksid minna, ja saanud ka vastused, kas seal on kohti või mitte,” ütles Kaali kooli direktor Kristine Järsk. “Oleme selle info edasi andnud lapsevanematele ja enamik vanemaid, kui mitte kõik, on uutesse koolidesse juba avalduse kirjutanud.”

Järsu sõnul on see, kus edasi õppida, lapsevanema ja lapse valik ning oleneb pere elukohast. “Meie kooli lapsed elavad väga erinevates piirkondades ja ilmselt valitakse variant, mis on logistiliselt kõige mugavam.”

Direktoritöö kõrvalt ka 8. klassi juhatajana töötav Järsk tõdes, et õpilased on oma koolist lahkumise üle õnnetud. “Meie 8. klassi õpilaste hulgas on ka neid, kes tulid Kaali Kaarma kooli sulgemise järel, ja nüüd ei saa nad ka siin kooli lõpetada,” lausus Järsk. “Eks neil ole raske, aga kuna see otsus tehti juba ligi poolteist aastat tagasi, eelmise õppeaasta sügisel, on nad sellega leppinud ja saanud endale uue kooli otsida.”

Koolijuhi andmeil koondatakse personalist viis inimest. Järsk möönis, et koondamisteadete kätteandmine oli emotsionaalne. “Kuid eks sellised asjad ole ikka emotsionaalsed,” lisas ta.

Kristine Järsu sõnul on Kaali koolis praegu õpetajaid, kes töötavad vaid koormusega 0,2 kohta koormusega, ja neid, kes töötavad täiskoormusega. “On ka selliseid õpetajaid, kel on tehtud aastane leping, kuna oli ette teada, et pikemaks ajaks tööd lihtsalt anda ei ole,” lausus Järsk.

Praegu õpib Kaalis üheksa klassi peale kokku 35 poissi-tüdrukut. Järsk avaldas lootust, et õpilasi on kooli tulemas ka Kaali lasteaiast. “Tänase seisuga käib lasteaias 21 last ja sel kevadel tulevad veel mõned väikesed lasteaias olemist harjutama,” rääkis Järsk. “Lasteaed töötab peaaegu võimete piiril.”

Print Friendly, PDF & Email