Türi vald võib pärandusest ilma jääda (1)

40 hektarit pärandmaad Saaremaal Eeriksaare poolsaarel ei pruugigi minna Järvamaal asuvale Türi vallale, kuigi selle maa üksinda elanud omanik suri selles vallas.

Saarte Hääl kirjutas sellest teemast möödunud laupäeval ja juba uue nädala alguses võtsid leheloo peale Lääne-Saare vallaga ühendust inimesed, kes pidasid end Ilmar Pusi pärijateks. Nüüd uurib nende pärimisõigust notar.

Lääne-Saare valla õigusnõuniku Liis Lepiku sõnul on ühendust võtnud kolm isikut. Ühe isiku osas oli notar seisukohal, et sugulussuhe ei ole pärimiseks piisav. Teise ja veel eile lõuna ajal vallaga ühendust võtnud kolmanda isiku osas pole notar veel seisukohta võtnud.

“Isikute sõnul ei olnud nad pärandist teadlikud,” vahendas Lepik nende poole pöördunud isikute sõnu.

Saarte Hääl kirjutas laupäeval, et Türi vallas asuvas Tännassilma külas 2011. aastal surnud Ilmar Pusil oli tagasi saada 40 hektarit õigusvastaselt võõrandatud maad. Tema surma ajaks ei olnud maatoimingud lõpuni viidud ning välja ei ilmunud ka ühtegi pärijat.

Türi vald, kelle esindaja on ka Eeriksaares käinud, pärimismenetlust eilehommikuse seisuga millegipärast veel algatanud ei olnud. Vallavanem Pipi-Liis Siemann ütles eelmisel nädalal, et avaldus selleks on tehtud. Kuigi vallavanem ei öelnud Saarte Häälele, mida vald sooviks maa pärimise korral sellega teha, rääkis sellest Järva Teatajale valla majandusosakonna juhataja Urmas Kupp.

Tema sõnul on tõenäoline, et maa pannakse müüki. Kinnisvaraspetsialistide hinnangul võib maa väärtus olla 50 000 euro ligi. Kupp oli oma sõnul käinud Saaremaal käinud, et 40 hektarit maad üle vaadata ja veenduda, et seal pole reostust, mille koristamine võiks vallale kulukaks minna.

Print Friendly, PDF & Email