Saikla–Tumala teel piiratakse sõidukiirust

Orissaare vald tegi maanteeameti Lääne regioonile ettepaneku paigaldada Saikla–Tumala riigimaanteele kiiruspiirangu märgid 70 km/h, mille maanteeamet ka kooskõlastas. Märkide paigaldamist rahastab maanteeamet.

“Saikla–Tumala riigimaanteele liikluspiirangute taotlemiseks saime ajendi külavanemalt ja külainimestelt, kes kurtsid, et seal on sõidukite liikumise kiirus riigimaanteel liiga suur,” põhjendas Orissaare vallavanem Vello Runthal.

Riigimaanteele suunduvad Ariste ja Tumala külatee ning see ristmik asub kurvis, kus vaateväli on piiratud. “Seetõttu leian ma, et tegu on suhteliselt liiklusohtliku olukorraga, mida on võimalik natukenegi leevendada,” tähendas vallavanem.

Nimetatud kohas on otse maantee ääres kohakuti asuvad elumajad. Nüüd paigaldatakse see liiklusmärk niimoodi, et need elumajad jäävad samuti 70 km/h kiiruspiirangu alasse, mis on vallavanema sõnul igati mõistlik. “Nende majade seisukohast tuleks kiirust koguni ehk rohkem piirata, ent peame arvestama ka autojuhtide huve ja soove, “ selgitas Runthal.

Ta lisas, et tal on hea meel, et ka maanteeamet sai aru, et seal on liiklusohtlik olukord ja paigaldab vajalikud liiklusmärgid. “Korralikku liiklejat – enamik meist on ju korralikud liiklejad, vähemalt püüame olla – distsiplineerib liiklusmärk üsna oluliselt,” sõnas vallavanem.

Orissaare vald sai maanteeameti Lääne regioonilt kooskõlastuse ka Euroopa aasta puule viitavate suunaviitade paigaldamiseks. Suunaviitade paigaldamist rahastab Orissaare vallavalitsus. Samuti laseb maanteeamet paigaldada Tumalasse Mehama bussipeatusse istepingi.

See, millal viidad ja märgid paika saavad, sõltub vallavanema sõnul maanteeameti paberimajanduse kordaajamise kiirusest ka tellimuste järjekorrast. “Eeldan, et 70-märgid tulevad ehk paari nädala jooksul, tammeviidad on aga eritellimus ning arvatavasti saab nende paigaldamine teoks kuu aja jooksul,” tähendas Vello Runthal.

Print Friendly, PDF & Email