Orissaares töötab parim maaraamatukoguhoidja

EESTI PARIM MAARAAMATUKOGUHOIDJA: Orissaare raamatukogu töötaja Marlin Pärn (paremal), kellele andis Kultuuriministeeriumi tänukirja üle minister Urve Tiidus. Foto:  Teet Malsroos.

EESTI PARIM MAARAAMATUKOGUHOIDJA: Orissaare raamatukogu töötaja Marlin Pärn (paremal), kellele andis Kultuuriministeeriumi tänukirja üle minister Urve Tiidus. Foto: Teet Malsroos.

2011. aastast annab Eesti raamatukoguhoidjate ühing (ERÜ) igal aastal ühele Eesti maaraamatukoguhoidjale “Aasta maaraamatukoguhoidja” auhinna. Valik tehakse maakondade esitatud nominentide seast ja aluseks võetakse viimase aasta (septembrist septembrini) töötulemused.

Tänavu veebruaris kuulutati ERÜ tänuüritusel 2014. aasta maaraamatukoguhoidjaks Orissaare raamatukogu töötaja Marlin Pärn. Esimest korda tuli tunnustus Saaremaale.

Marlin õppis Viljandi kultuurikolledžis, Orissaare raamatukogus töötab ta 2006. aastast. Tema peamine töökoht on lasteosakond, kuid vajadusel asendab ta edukalt ka laenutusosakonna või lugemissaali töötajat ning on suureks abiks täiskasvanutele mõeldud ürituste korraldamisel. Leidlikkus ja hea kujutlusvõime teevad temast suurepärase ürituste organiseerija ja põnevate näituste koostaja. Osava suhtlejana leiab Marlin sageli ka abilisi ning vahel võivad ühised ettevõtmised paisuda päris suureks. Nii juhtus Krõllipäevaga, millest kujunes kahe valla ühisüritus.

Marlin peab oluliseks, et lapsed leiaksid juba varakult tee raamatu juurde. Iga kahe nädala tagant külastab ta lasteaia sõimerühma ja tutvustab vastavalt lasteaia nädalateemale raamatuid. Putukate teemat ilmestas koos tublide vabatahtlikega etendatud näitemäng Lepatriinust, kes käis vihmavarju ostmas.

Koolilastele korraldab Marlin eakohaseid raamatukogutunde, tutvustades lähemalt raamatukogu ja õpetades raamatute kirjus maailmas orienteeruma. Tähistatud saavad nii kirjarahva kui ka kalendritähtpäevad (eelmisel aastal mardi-kadrikarneval, F. R. Kreutzwaldi 210. sünniaastapäevale pühendatud muinasjututund, algklasside etluskonkurss). Kevadel aitas Marlin sisustada 4. klassi Öökooli.

Saaremaale ei satu just palju kirjanikke lastele esinema, aga viimase aasta jooksul oli Orissaare lastel võimalus kohtuda lausa kahega – Ilmar Tomuski ja Urve Tinnuriga.

Lasteosakonna stendil kogus lehti algklasside Lugemispuu, mis kevadel ka õide puhkes. Õite südamikes ilutsesid enimloetud raamatute pildid. Tubli töö väärib ka tasu: selleks esitas Marlin koos hea abilisega nukunäidendi, mis põhines Nukitsa konkursi võiduraamatul “Kolmanda A kriminalistid”.

Marlin kasutab kutsetöös edukalt ära oma laia huvideringi. Tal on kunstiannet ja huvi käsitöö, eriti taaskasutuse vastu. Juhendaja abiga on ta meisterdanud kaks kannelt, mida mängib ansamblis Kannelnaised ja sageli ka raamatukoguüritustel.

Marlin on ilmekas näide sellest, et kes teeb, see jõuab.

Kolleegid Orissaare raamatukogust

Print Friendly, PDF & Email