Orissaares meenutati küüditatuid ja tähistati maarjapäeva

Möödunud kolmapäeval kogunesid Orissaare naiskodukaitsjad ja kodutütred staapi, et meenutada ja tähistada.

Õhtupooliku alustuseks süütas NKK Orissaare jaoskonna esinaine Anneli Pitk mälestusküünla ja hetkelise leinaseisakuga mälestati neid, kes enam tagasi ei tulnud. Maidi Tilk andis ülevaate Edward Õuna raamatust “Võib-olla järgmisel ööl”, mis räägib sündmustest Saaremaal küüditamise ja kolhooside asutamise aegadel. 1959. aastal Stockholmis ilmunud raamatu vastu tekkis kuulajatel lugemishuvi. Lauale oli vaatamiseks-tutvumiseks välja pandud veel mitmeid teemakohaseid raamatuid.

Edasi läks õhtu maarjapäeva tähe all. Joodi punast jooki – mustsõstramorssi ja kirsikisselli –, söödi sooja odrakaraskit taluvõiga ja ülepannikooke maitsvate moosidega alates maasikatoormoosist ning lõpetades ploomi- ja õuna-arooniamoosiga.

Anneli tutvustas rahvakombeid, saime teada, et ülepannikoogid ja naiste valge riietus toovad meile suured kapsapead, kes sel päeval aga pead ei kamminud, ei pea kartma ka kapsaussi. Koer Vicky ennustas, kes saab sel aastal mehele, ja kõik sidusid oma unistustega paela soovipuu külge.

Raili Nõgu

Print Friendly, PDF & Email